Nejlepší zjištění toho, jestli workcampy mají opravdu takový impact, jaký si myslíme je skrz pohled očima dobrovolnice, dobrovolníka, nebo samotného příjemce dobrovolnické pomoci
Už loni jsme předali naše tajné přihlašovací údaje na sociální sítě Lucii a Kubovi, kteří se s tebou podělili o své workcampové zkušenosti a ukázali jaký kus práce se dá za pár dní zvládnout.
Pamatuješ? 🙂

Protože se nejen nám tenhle koncept opravdu zalíbil, rozhodli jsme se ti tenhle rok zprostředkovat zkušenosti hned od 4 dobrovolníků, tedy vlastně vedoucích workcampu v Čechách.

Jako loňský rok, se můžeš těšit na sdílení stories na našem Instagramu i Facebooku přímo od dobrovolníků během workcampu. Ale letos toho bude ještě víc 🙂
Jelikož nechceme, aby ses cítil/a, že sleduješ cizí lidi, tak samozřejmě nebude chybět krátké představení, ve formě článku a ano, nepochybně i stories.
Na Instagramu bude mít každý dobrovolník svůj výběr, takže ti nikdy nic neuteče. 🙂

Po workcampu samotném, budou následovat rozhovory jak s dobrovolníky, tak příjemci dobrovolnické pomoci, kde zjistíme jaký impact, nebo posun tahle zkušenost opravdu měla. 

Na koho se můžeš těšit a jaké workcampy budeš sledovat z první ruky?


Lída s námi jela na workcamp poprvé loňský rok. Je to “skrytá introvertka”, která se rozhodla, že letos posune svoje hranice a přijme novou výzvu – povede workcamp v Čechách.
Lídu ti začneme představovat už zítra a její workcampová zkušenost bude Farmstudio – umění, historie, příroda v termínu 25.července – 2.srpna.
#LídaWorkcampuje
Přečti si intro článek

Jakub a Zuzka jsou krásný pár, který se rozhodl, že společně povede workcamp v Bílých Karpatech, kde se skupinkou dobrovolníků budou v horách sbírat a učit se o bylinkách a vyrábět organický bylinný čaj. No nezní to jako dokonalý odpočinek? Pojďte sledovat, jaká pro ně tahle zkušenost bude. Workcamp začíná 9. srpna a končí 18. srpna, ale seznamovat se budete už na začátku měsíce. 🙂
#JaZuWorkcampujou
Přečti si intro článek

Anežka a Jitka jedou letos na svůj první workcamp a to rovnou na druhou stranu země. 🙂 Před výběrem workcampu nikdy neviděly, ale teď je čekají 2 společné týdny v Mexiku na projektu „Sea turtles conservation“. Jitka pracuje jako farmaceutka v IKEMu. Po dlouhé a bláznivé době cítila potřebu odjet a vyčistit si hlavu a vyměnit pacienty za želvičky. 🙂 Anežka zase hledala novou výzvu. Jejich příběh můžeš sledovat od konce srpna (workcampová data: 1.-13.září)
#AnJiWorkcampujou
Přečti si Jitky intro článek
Přečti si Anežky intro článek

Jule ti dá možnost vidět české workcampy a dobrovolnictví skrze oči expata, který zde žije teprve pár měsíců. Do Čech přijela v únoru v rámci programu Evropského Sboru Solidarity a očividně se dobrovolnictví nemůže nabažit.
Povede workcamp “Společné kořeny”, který si klade za cíl najít společné středoevropské kořeny mezi českou a německou kulturou. Bude se zde pracovat manuálně, ale také například pomůže odhalit příběhu Heviky Krokerové, sudetoněmecké ženy z Krnova, která byla po válce s rodinou přestěhována do Predklasteri, a pokusí se zrekonstruovat její životní příběh.
To si nenech ujít! Kdy? 11.říjen – 24.říjen.
#JuleWorkcampuje

Všichni z těchto dobrovolníků se rozhodli k odvážnému kroku. Dobrovolnictví je úžasná a jedinečná zkušenost, která ti toho do života dá hodně a posune tě dál. Jako každá věc, či zkušenost, která za něco stojí, to je výzva, která tě dostane za hranici komfortní zóny, může vyvolávat obavy a navíc to není vždy pochopené společností nebo dokonce našimi nejbližšími.
Proto je nutné se do toho pustit #sodvahou 🙂

Donor