Scroll to top

Školení

Pořádáme školení a semináře na různá témata pro kohokoli, kdo má chuť se vzdělávat. V průběhu celého roku probíhají vzdělávací akce a školení pro dobrovolníky. Přihlaš se a získej kupu zkušeností!

Možnosti

Školení školitelů

Mezinárodní školící kurz zaměřený na zlepšení trenérských dovedností v rámci neformálního vzdělávání. Školení je ideální pokud jsi třeba vedl*a workcamp, jsi začínající školitel*ka nebo jsi „youth leader“.

Školení osobního rozvoje

Jedinečné mezinárodní školení, do kterého zapracováváme nové přístupy k vzdělávání vedoucích dobrovolnických projektů. Nabízíme ho však i pro všechny ostatní pracovníky s mládeží nebo každého, kdo na sobě chce zapracovat a posunout se dál.

Cyklus globálního dobrovolnictví

Uvažuješ-li o tom, že se vydáš na dobrovolnický projekt mimo Evropu, je právě tento vzdělávací Cyklus tím pravým! Připraví tě na tuto zkušenost a pomůže ji po návratu z projektu i zpracovat.

Vzdělávací cyklus pro vedoucí workcampů

Máš chuť získat praxi v práci se skupinou dobrovolníků z celého světa? Láká tě získat zkušenosti z oblasti vedení projektu? V roli vedoucího workcampu se naučíš ještě mnohem víc!

Ponávratové setkání

Vyražíš letos na workcamp do zahraničí, nebo po Česku? Povedeš jeden z našich tuzemských workcampů? Vracíš se z dlouhodobého projektu ESC? Pak se k nám přidej na ponávratové setkání, kde budeš mít možnost zpracovat svoji zkušenost, zjistit jaké máš další možnosti a zároveň si užiješ víkend plný zábavy se stejně naladěnými lidmi.

Vzdělávání a seberozvoj

Láká tě nějaké konkrétní téma, či se jednoduše plánuješ vzdělávat, třeba v mezinárodní skupině účastníků? Jsme součástí různých mezinárodních projektů a občas pořádáme i semináře na lokální úrovni. S INEXem si zároveň můžeš vyzkoušet i roli školitele/ky!

Vzdělávací vize INEXu

V INEXu věříme, že dobrovolnictví je příležitost aktivně se zapojit a zároveň se vzdělávat, rozvíjet. Být dobrovolníkem znamená být aktivním občanem, který má svůj názor a je schopný věci ovlivňovat. Naše vzdělávací akce se zaměřují na 3 oblasti:

  • Globální rozvojové vzdělávání – Pochopení a porozumění globálním souvislostem a provázanosti dnešního světa.
  • Interkulturní učení – Uvědomění si vlastní identity, pohledu na svět, posiluje porozumění a respekt vůči jiným názorům a hodnotám.
  • Lokální komunitní projekty – Příležitost a motivace pro všechny v dané komunitě se zapojit, změnit věci k lepšímu.

Víkendové školení vedoucích workcampů, 14.-16.6.

Chceš zlepšit své leadership dovednosti? Přidej ruku k dílu tam, kde je to třeba, zapracuj na osobním rozvoji, poznej v létě lidi z celého světa a odnes si nezapomenutelný zážitek. Staň se vedoucí*m workcampu v České republice!