Scroll to top

A co dál? Ponávratové setkání

Ponávratové setkání dobrovolníků*ic se zaměřuje na evaluaci a reflexi dobrovolnické zkušenosti a zároveň ti ukáže, jaké další příležitosti k vlastnímu seberozvoji a novým zážitkům ti v INEXu můžeme nabídnout. Během ponávratového setkání se také dozvíš, co zažili na svých projektech ostatní dobrovolníci*ice a zároveň máš i ty prostor sdílet to, jaký byl tvůj projekt a co tě během něj potkalo. Neopomenutelným bonusem také je, že strávíš příjemný víkend s lidmi, kteří jsou na stejné vlně jako ty. 

Na ponávratovém setkání se setkávají tři skupinky lidí, pro které je tento víkend určený: 

  • Vedoucí workcampů;
  • účastníci*ice workcampů;
  • účastníci*ice projektů v zemích globálního Jihu. 

Část programu je pro všechny tři skupiny společná, a tak se dozvíš více o tom, co znamená se účastnit dobrovolnického projektu i v jiné roli, než byla ta tvá. Na druhou stranu víme, že zkušenost každé skupiny je odlišná, a tak část programu bude mít také každá skupina zvlášť. 

Slovy účastníků*ic

„Sobotní večerní prezentace tvoří ducha uvolněnosti a pospolitosti celé skupiny, kdy se po vydatném dni již všichni uvolní a všechny ty příběhy posbírané v průběhu dne dostanou reálnou podobu.“

„Ze školení si odnáším propojení a prohloubení vztahů s dalšími dobrovolníky, jejich příběhy, pocity, inspiraci.“

„Všechno to sdílení mi dodalo motivaci. Dozvěděla jsem se, jak věci příště řešit jinak a že některé problémy jsou společné. Moc se mi líbil i nedělní workshop o upcyklaci, kdy jsem si zase vyzkoušela něco nového a zajímavého. A večer strávený nad prezentacemi ostatních byl taky super.“

Co tě čeká?

Během programu budeš mít příležitost se pod vedením zkušených lektorů*ek zamyslet nad svým projektem z trochu jiné perspektivy. Naši*e lektoři*ky tě podpoří v uvědomění si toho, co ti tvůj zážitek dal, v čem tě posunul o něco dál a co by mohly být tvé další kroky. Také budeš mít jedinečnou příležitost sdílet všechno, co tě během projektu potěšilo, překvapilo, zaskočilo ale třeba i to, co pro tebe nebylo zrovna jednoduché, a zjistit, jestli se i ostatní dobrovolníci*ice setkali s něčím podobným. 

Nedílnou součástí ponávratového setkání jsou také interaktivní workshopy na zajímavá témata, přičemž i ty můžeš v přihlášce napsat, jaké oblasti by tě zajímalo prozkoumat blíže. Také zjistíš, že INEX nabízí mnoho dalších aktivit, které by pro tebe mohly být zajímavé. 

V rámci setkání bude samozřejmě prostor i na seznámení a poznání se s dalšími účastníky*icemi, lektory*kami a některými zaměstnanci*kyněmi INEXu. 

Kdy a kde?

27.-29. září 2024, Kaprálův mlýn

Finance

Poplatek na Ponávratové setkání činí 500 Kč. Ten nám zašli na náš účet a do poznámky uveď „prijmeni_evaluation meeting“. Číslo účtu 2100114178/2010 Fio banka.
V ceně je zahrnut vákendový program, všechny potřebné materiály, ubytování a strava.

Přihláška

Přistane zde už brzy

Jak to vypadalo loni?

Kontakt

Jana Hejkrlíková
vzdelavani@inexsda.cz
+420 731 168 929

Donoři

Grilování (nejen) vedoucích v Praze, 23.5.

Už tradičně se sejdeme u dobrého jídla a pití. Popovídáme si o vedení workcampů v Česku, co to přesně znamená, co díky tomu můžeš zažít, ale také o všem ostatním. Akce je pro INEXí zaměstance a zaměstnankyně, stážisty*ky, aktivní dobrovolníky a dobrovolnice i všechny ty, kteří na workcampu byli už před delší dobou, nebo neopak ty, kteří nad tím teprve přemýšlí. Těšíme se na tebe!