Scroll to top

A co dál? Ponávratové setkání

Ponávratové setkání dobrovolníků se zaměřuje na evaluaci a reflexi dobrovolnické zkušenosti a zároveň ti ukáže, jaké další příležitosti k vlastnímu seberozvoji a novým zážitkům ti v INEXu můžeme nabídnout. Během ponávratového setkání se také dozvíš, co zažili na svých projektech ostatní dobrovolníci a zároveň máš i ty prostor sdílet to, jaký byl tvůj projekt a co tě během toho potkalo. Neopomenutelným bonusem také je, že strávíš příjemný víkend s lidmi, kteří jsou na stejné vlně jako ty. 

Na ponávratovém setkání se setkávají tři skupiny lidí, pro které je tento víkend určený: 

  • vedoucí workcampů
  • účastníci workcampů a dlouhodobých ESC projektů;
  • účastníci projektů v zemích globálního Jihu. 

Část programu je pro všechny tři skupiny společná, a tak se dozvíš více o tom, co znamená se účastnit dobrovolnického projektu i v jiné roli, než byla ta tvá. Na druhou stranu víme, že zkušenost každé skupiny je odlišná, a tak část programu bude mít také každá skupina zvlášť. 

Slovy účastníků

„Sobotní večerní prezentace tvoří ducha uvolněnosti a pospolitosti celé skupiny, kdy se po vydatném dni již všichni uvolní a všechny ty příběhy posbírané v průběhu dne dostanou reálnou podobu.“

„Ze školení si odnáším propojení a prohloubení vztahů s dalšími dobrovolníky, jejich příběhy, pocity, inspiraci.“

„Všechno to sdílení mi dodalo motivaci. Dozvěděla jsem se, jak věci příště řešit jinak a že některé problémy jsou společné. Moc se mi líbil i nedělní workshop o upcyklaci, kdy jsem si zase vyzkoušela něco nového a zajímavého. A večer strávený nad prezentacemi ostatních byl taky super.“

Co tě tam čeká?

Během programu budeš mít příležitost se pod vedením zkušených lektorů zamyslet nad svým projektem z trochu jiné perspektivy. Naši lektoři tě podpoří v uvědomění si toho, co ti tvůj zážitek dal, v čem tě posunul o něco dál a co by mohly být tvé další kroky. Také budeš mít jedinečnou příležitost sdílet všechno, co tě během projektu potěšilo, překvapilo, zaskočilo ale třeba i to, co pro tebe nebylo zrovna jednoduché, a zjistit, jestli se i ostatní dobrovolníci setkali s něčím podobným. 

Nedílnou součástí ponávratového setkání jsou také interaktivní workshopy na zajímavá témata, přičemž i ty můžeš v přihlášce napsat, jaké oblasti by tě zajímalo prozkoumat blíže. Také zjistíš, že INEX nabízí mnoho dalších aktivit, které by pro tebe mohly být zajímavé. 

V rámci setkání bude samozřejmě prostor i na seznámení a poznání se s dalšími účastníky, lektory a některými zaměstnanci INEXu. 

Kdy a kde?

9. září – 11. září

Domašov nad Bystřicí, skautské centrum

Jak to vypadalo loni?

Kontakt

Jana Hejkrlíková
campleaders@inexsda.cz
+420 608 744 146

Cestovatelský a info večer v Praze: Mexiko a Francie

Ve čtvrtek, 23. března organizujeme ve skautském institutu v Rybárně další večer plný cestovatelských příběhů. Tentokrát budeš mít šanci zjistit a doptat se na všechno co tě ohledně workcampů v zahraničí zajímá. Můžeme se na tebe těšit?