Podpoř nás

Naše srdce bijí modře.

Pomoz nám zachránit workcampy

Koronavirus nám nadělil těžkou zkoušku, ale naše INEXí Modrá srdce se nevzdávají. Jsme pevně rozhodnuti workcampovou sezónu zachránit, i když tentokrát workcampy nebudou moci být s mezinárodním rozměrem, nýbrž s českými dobrovolníky v České republice.

Věříme, že lokální dobrovolnictví bude letos důležitější než kdy předtím! Chystáme se proto zrealizovat co nejvíce českých workcampů a v případě další poptávky po pomoci jsme připraveni jejich počet dále navyšovat.

Abychom to však zvládli, musíme překlenout díru po výpadku příjmů z registračních poplatků za zahraniční workcampy. A to bez tvé pomoci nedokážeme. Každoročně s námi vyjede do zahraničí přibližně 450 dobrovolníků a dobrovolnic. Pokud zůstane cestování do zahraničí omezené po celé léto, odhadujeme naši ztrátu na téměř 1 000 000 Kč. Z těchto prostředků hradíme provoz kanceláře, platy zaměstnanců, školení dobrovolnictva, chod webu a databáze, ale také třeba i poplatky za členství v mezinárodních sítích.

Proto bychom tě chtěli požádat, abys nás podpořil/a finančním příspěvkem. Věříme, že s tvou pomocí se nám podaří přečkat toto těžké období a v dalších letech budeme opět schopni vysílat naše dobrovolníky na workcampy do dalekého světa.

 

Jak tvůj příspěvek pomůže:

  • 300 Kč pokryje desetinu nákladů na logistickou přípravu jednoho školení vedoucích workcampů
  • 500 Kč pokryje desetinu nákladů na individuální přípravu nového místního partnera (lokální komunita, nezisková organizace, obce, …)
  • 1000 Kč pokryje desetinu nákladů na přípravu českého workcampu

Originální batoh ze starých bannerů

Chceš podpořit dobrou věc a ještě za to získat originální dárek? Pak je tahle výzva určená právě pro tebe. Příspěvkem v minimální hodnotě 1000 Kč můžeš jednak podpořit dobrovolníky v rámci programu tzv. inkulzivního dobrovolnictví – Dobrovolnictví pro všechny a zároveň získat stylový batoh. Protože myslíme na životní prostředí a snažíme se dát starým věcem nový život, rozhodli jsme se batohy ušít ze starých banerů projektu GLEN.

Jak nás dále podpořit

  • pravidelná finanční podpora formou trvalého příkazu – využijte možnost přispět hned výše nebo portál Darujme.cz
  • jednorázový peněžní dar na konkrétní projekt nebo aktivity
  • poskytnutí daru formou služby
  • využití portálu GIVT pro vaše běžné nákupy online, stačí vybrat INEX z nabídky neziskovek a přispěje nám přímo daná firma, aniž by vás to něco stálo

Dárci dostávají pravidelný emailový zpravodaj mapující naše aktivity a mají příležitost účastnit se INEXích akcí.
Nezapomeňte si snížit daně o svůj dar INEXu, stačí vyplnit žádost o vystavení potvrzení o daru a rádi potvrzení zašleme. Je možné také uzavřít dárcovskou smlouvu.

Dary prosím zasílejte na účet INEXu 2100114178/2010 u Fio banky, Praha 1, var. symbol 1234, zpráva pro příjemce: jméno-příjmení-text:příznivec

Dotazy rádi zodpovíme na lenka.kaderabkova@inexsda.cz.

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.