Středně a dlouhodobé projekty v zahraničí

Máš pozitivní zkušenosti s dobrovolnictvím? Bavil Tě Tvůj poslední workcamp a chceš víc? Láká Tě práce v zahraničí, nové zkušenosti a intenzivnější poznávání místní kultury? Pokud ano, možná právě teď přemýšlíš, jak vyrazit do zahraničí na delší dobu a proniknout tak hlouběji do místní kultury. Tohle všechno a mnohem víc Ti nabízí dlouhodobé dobrovolnictví. Projekty jsou realizovány napříč celým světem. Můžeš stavět školu v Africe, chránit mořské želvy v Asii nebo třeba vést workcampy v Mexiku- záleží jen na Tobě!

Kukatko do sveta inex afrika
Dlouhodobe dobrovolnictvi inex
Kukatko indie

Každý rok nabízíme více než 200 projektů trvajících od 1 měsíce až po 1 rok. Jsou zaměřeny například na životní prostředí, umění, práci s dětmi a mládeží, vzdělávání a mnoho dalších. Ať už si vybereš jakýkoliv z nich, vždy Ti umožní jedinečnou příležitost stát se na určitý čas součástí místní komunity, zlepšit se v cizím jazyce, poznat nové lidi a také si zvýšit svou kvalifikaci.

 • Střednědobé projekty – MTV (Mid-term Volunteering): 1-3 měsíce
 • Dlouhodobé projekty – LTV (Long-term Volunteering): 4-12 měsíců

Projekty MTV a LTV zajišťují naše partnerské organizace po celém světě – jejich podmínky se tedy mohou v jednotlivých zemích částečně lišit. Vždy jsou však otevřeny všem lidem starším 18 let. Na projektech je obvykle zajištěno ubytování a strava, v některých evropských zemích dostane dobrovolník i malé kapesné, ale také se může stát, že se dobrovolník na nákladech bude určitou měrou podílet (tzv. Extra Fee / Participation Fee). Vždy si proto pečlivě přečti popis konkrétního projektu s jeho podrobnými informacemi a požadavky.

JAK SE PŘIHLÁSIT NA STŘEDNĚ NEBO DLOUHODOBÝ PROJEKT

 • Promysli si vlastní motivaci a očekávání. Vezmi v úvahu své zájmy a zkušenosti a na jejich základě si projekty vybírej.
 • Neměla by Ti chybět schopnost domluvit se alespoň trochu anglicky, popřípadě v požadovaném světovém jazyce. Měl/a bys být schopen/a se alespoň trochu domluvit anglicky (nebo v požadovaném světovém jazyce).
 • Buď připraven začlenit se do nového a kulturně odlišného prostředí – flexibilita, otevřenost a tolerance vedou k dobré dobrovolnické zkušenosti.
 • Nezapomeň, že schopnost začlenit se do nového a kulturně odlišného prostředí, flexibilita, otevřenost a tolerance vedou k dobré dobrovolnické zkušenosti.
 • Uvědom si, že pro hostitelskou organizaci představuje pobyt dlouhodobého dobrovolníka mnoho času a energie strávených přípravou projektu, a proto případné rušení účasti na projektu je nevítanou komplikací, která má finanční postih pro dobrovolníka.
 • Přistupuj k dobrovolnictví s vědomím, že nejedeš spasit svět, ale spolupracovat s místními obyvateli.

Přihlásit se lze přes on-line přihlášku, na kterou můžeš pokračovat z výběru projektů :

 • Do přihlášky si můžeš vybrat více projektů – seřaď je podle preference (aby na prvním místě byl favorit). Pokud nevyjde přihlášení na preferovaný projekt, přihlašujeme Tě na druhý, třetí atd., dokud přihláška není úspěšná.
 • Přihlášku vyplň anglicky.
 • Vypracuj pečlivě motivační dopis – je to často to jediné, podle čeho Tě hostující organizace na projekt přijímá. V některých případech hostitelská organizace vyžaduje zaslání dalších dokumentů (např. podrobný životopis, reference nebo prohlášení o beztrestnosti), proto pečlivě prostudujte popis projektu a v případě, že hostitelská organizace vyžaduje doplňující dokument, zašli jej na adresu evs@inexsda.cz
 • Seznam se s Podmínkami účasti, které jsou smlouvou mezi Tebou a INEX-SDA.
 • Přihlášku odešli a zaplať registrační poplatek.

Souhrn základních kroků jak se na středně a dlouhodobé projekty přihlásit ke stažení zde

Přečti si také Průvodce pro dobrovolníky, pomůže Ti lépe se zorientovat v procesu projektů a napomůže Ti v situacích, kdy se na projekt připravuješ.

KONTAKT

Eva Brychtová – ltv@inexsda.cz

KONZULTAČNÍ HODINY
Středa 15:00 – 17:00
tel.: +420 222 362 715

Novinky