Dobro.cast

Podcast ze světa českého i mezinárodního dobrovolnictví, tak jak ho neznáš! Nechej se inspirovat, zažij něco jiného, přilož ruku k dílu a posuň se dál.


Pojď se s námi podívat pod pokličku různým druhům dobrovolnictví. Jestli patříš mezi fandy podcastů, uděláme ti radost. Už brzy, se totiž budeš moct zaposlouchat do zbrusu nového podcastu o dobrovolnictví a aktivním občanství v globálních souvislostech.

S Dobro.castem společně zabrousíme do všech možných zákoutí světa dobrovolnictví a budeš tak mít jedinečnou možnost nechat se inspirovat a poslechnout si příběhy a zkušenosti dobrovolnic a dobrovolníků, kteří podnikli cesty o kterých třeba ještě přemýšlíš, nebo jsou na tvém „wish listu“. 🙂

Mimo jiné ti dáme šanci vidět české workcampy skrz oči našich místních partnerů a slyšet zajímavosti o dobrovolnictví o které se podělí ředitelka českého a spoluzakladatelka slovenského INEXu.

Jaká témata můžeš tedy v jednotlivých episodách očekávat? Například mezinárodní, nebo české workcampy, vedení českého workcampu, dobrovolnictví v zemích globálního Jihu, Evropský Sbor Solidarity (dříve EVS) a další. Chystáme také dvě episody v anglickém jazyce.

Podcastem tě provede Ondřej Lechnýř, skvělý český herec, moderátor a dabér. Anglickými episodami tě provede náš dlouhodobý dobrovolník Fred Lowther-Harris.

Proč Dobro.cast vznikl?
Chceme svět dobrovolnictví přiblížit co nejvíce lidem. Podcasty nabízejí skvělou možnost sdílet ti informace z první ruky, aby tak byla zachována autenticita a ryzost zkušenosti.
Čtení a poslech příběhu jsou naprosto rozdílné věci. Když máš možnost zaposlouchat se do tónu hlasu a slyšet ty emoce, dá ti to mnohem víc. Místo čtení článků si můžeš během jakékoli aktivity poslechnout příběhy, které tě vtáhnou, zapojí tvou představivost a budou tě inspirovat.
Doufáme, že podcast také odpoví na nějaké tvé otázky a přiblíží ti naši práci. 🙂

Na co se tedy můžeš těšit? 🙂
• Už 20. července bude na světě první epizoda, která byla natočena k INEXímu 30 letému výročí.
• Od tohoto dne budeme publikovat novou epizodu každé 2 týdny.
• Vždy tě o tom budeme informovat na Facebooku, Instagramu a LinkedInu.
• Podcast můžeš poslouchat na:

Anchor
Spotify
Google podcasts
Apple podcasts

DONOR

Leaders of Change

Zapracuj na svých leadership skills skrze sebereflexi na školení v Maďarském Hollókő, které proběhne od 31. října do 10. listopadu. Nenech si ujít 9 dní, které ti podle zkušeností předešlých účastníků můžou změnit život. Deadline už 15. října!