Scroll to top

Vyjeď do Mexika zachraňovat želvy

1500 projektů v 50 zemích světa

Láká tě zahraničí a mezinárodní dobrovolnictví? Vyjeď do Mexika zachraňovat mořské želvy. Projekt Vive Mexico v Rincón de Guayabitos úspěšně pomáhá chránit želvy už od roku 1994. Každoročně do Mexika zavítá takto na tři stovky nadšenců, které spojuje láska a sounáležitost k přírodě. Připoj se k nim i ty.

Táhne tě to více do Afriky, Asie nebo chceš zůstat v Evropě? V nabídce máme projekty až v 50 zemích světa. Tak koukni do naší databáze projektů a vyraz vstříc novým dobrodružstvím. Díky účasti na dobrovolnickém workcampu poznáš jedinečným způsobem cizí zemi a kulturu, zapojíš se do smysluplného dobrovolnického projektu, navážeš nová přátelství, přivezeš si jedinečné zážitky a pomůže ti to osamostatnit se.

Co je to workcamp

Workcamp je 1 až 3 týdny trvající dobrovolnický projekt, kde mezinárodní skupinka dobrovolníků a dobrovolnic společně pracuje, tráví volný čas, poznává okolí a místní obyvatele. Obvykle se pracuje 6 hodin denně, 5 dní v týdnu. Práce většinou nepředpokládá zvláštní kvalifikaci nebo předchozí zkušenosti a je neplacená. Důležitá je především tvoje motivace. Workcampy jsou nejvíce populární mezi mladými lidmi ve věku 18 až 26 let, ale zúčastnit se může kdokoli.

Zkušenosti našich dobrovolníků a dobrovolnic

„Fyzická pomoc nás dobrovolníků pomohla Vicentovi ušetřit čas, který mohl věnovat boji za ochranu želv na vyšší úrovni. Jeho vděčnost za naši práci spolu s nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami jsou tedy pro mě tou nejkrásnější odměnou, kterou jsem za tuto dobrovolnickou činnost mohla dostat.“

Jitka, účastnice workcampu v Mexiku
Přečíst celý článek

„Dobrovolnictví v Keni mi pomohlo poznat spoustu nových lidí, kultur, a především poznat lépe sebe sama. Zjistil jsem, čeho všeho jsem schopen a kde jsou moje mezery, na kterých teď můžu pracovat. Keňa ve mně zanechala strašně moc zážitků a vzpomínek, které se mnou budou navždy a už teď vím, že se tam jednou vrátím.“

Matěj, účastník workcampu v Keni
Přečíst celý článek

„Celé to pro mě byla obrovská zkušenost plná skvělých zážitků. Poznal jsem lidi z různých zemí a doufám, že alespoň některé z nich znovu uvidím. To, co bych z celého workcampu vyzdvihl, bylo hlavně to, že si zde nikdo na nic nestěžoval, nebylo potřeba řešit žádné problémy a jednalo se tak o skvělé dva týdny bez jakýchkoliv starostí. Domů jsem se tak vracel velmi odpočinutý a plný pozitivní energie.“

Vojta, účastník workcampu ve Španělsku
Přečíst celý článek

Dobrovolníci na workcmapu v zahraničí. Čištění pláže.
Mezinárodní dobrovolnictví jako ideální příležitost poznat lidi různých kultur a najít kamarády a přátelé po celém světě.

● zapojíš se do smysluplného dobrovolnického projektu
● poznáš cizí zemi a kulturu tak, jak se to většině lidí nepodaří
● přivezeš si jedinečné zážitky
● vylepšíš si cizí jazyk
● navážeš nová přátelství
● budeš součástí mezinárodního týmu
● pomůže ti to v osobním rozvoji
● získáš cenné zkušenosti

A co dál? Přidej se na Ponávratové setkání, 27.-29.9.

Jedeš letos na workcamp a nebo ho dokonce povedeš? Nezapomeň se přihlásit na setkání a užij si super víkend, který udělá za tvojí letošní dobrovolnickou zkušeností krásnout tečku.