Workcamp se koná v Holešově, malém moravském městečku známém velkou předválečnou židovskou komunitou, která má v současné době pouze několik členů. Nachází se zde významná synagoga a také hrob jednoho z největších židovských učenců – rabína Sacha.
Workcamp podporuje práci Kulturního centra Holešov, které spravuje místní židovský hřbitov a další židovské památky ve městě a organizuje Festival židovské kultury, který se bude konat v průběhu workcampu. Cílem workcampu je údržba židovského hřbitova, pomoc s organizací festivalu a poznávání místní kultury.

Ve volném čase se můžeš těšit na výlety za zajímavostmi regionu (např. Památka UNESCO Kroměříž, poutní hora Hostýn, skanzen atd.). Velké plus je, že na všechny kulturní aktivity pořádané místním kulturním centrem a také do místního koupaliště budeš mít po celou dobu volný vstup.

Většina práce bude probíhat na místním židovském hřbitově a v Sachově synagoze, kde budeš pomáhat s udržováním venkovních ploch. Práce budou zahrnovat čištění chodníků, odplevelení, práci s křovinořezem, sekání a hrabání trávy, údržbu hřbitovů atd.
Budeš se také podílet na organizaci Festivalu židovské kultury, který se koná v Holešově během workcampu.

Během festivalu se můžeš dozvědět více o židovské kultuře, navštívit místní památky, koncerty, představení a filmové projekce.
Budeš mít příležitost setkat se s místní komunitou při grilování na zahradě místního hradu nebo na tradičním obědě se zástupci města. 

Tento projekt nabízí jedinečnou kombinaci nabytí nových znalostí a informací o historii židovské komunity a zároveň zajímavé práce ve formě organizace festivalu a renovaci židovského hřbitova.

Nový termín workcampu: 19.-25.července

Neváhej a….