Workcampy v ČR > Inexsda.cz

Workcampy v ČR

INEX-SDA každoročně podporuje prostřednictvím workcampů tři desítky veřejně prospěšných projektů místních neziskovek, obcí i dalších subjektů v různých krajích ČR. Workcampy vycházejí z potřeb v dané lokalitě a vznikají vždy ve spolupráci INEX-SDA s místními partnery. Součástí projektů je nejen dobrovolnická práce, ale i společné aktivity dobrovolníků a místní veřejnosti. Workcampy také nabízí příležitost ke vzdělávání se v daném tématu projektu, poznávání regionu i seznámení s konkrétní neziskovkou nebo obcí a její činností. Podporujeme převážně projekty zaměřené na komunitní rozvoj, obnovu památek, sociální projekty a ekologické projekty.


Zapoj se jako

DOBROVOLNÍK

  • pro dobrovolníky žijící v ČR a starší 15 nebo 18 let se základní znalostí angličtiny
  • vyber si z aktuální nabídky workcampů v ČR.

VEDOUCÍ DOBROVOLNÍKŮ

  • pro dobrovolníky žijící v ČR starší 18 let se znalostí angličtiny na komunikativní úrovni a s chutí učit se nové věci
  • přečti si, co vedení workcampu obnáší a jak se přihlásit

ORGANIZÁTOR

  • pro neziskové organizace, obce a další subjekty působící v ČR
  • přečti si, jak workcamp zorganizovat

TÉMATA WORKCAMPŮ

Pomáhám komunitě – workcampy SDA 100-110


Dobrovolníci se podílí na úpravách veřejného prostoru, pořádání místních festivalů nebo dětských dnů nebo obnovují místní pamětihodnosti. Pracují jak v malých obcích, tak i ve větších městech. Projekty vytváří mnohé příležitosti k setkávání dobrovolníků a místních lidí a jsou velmi pestré, pokud jde o téma i lokalitu.


Přejdi na popisy projektů


Pomáhám památkám – workcampy SDA 200-207


Podporujeme obnovu nebo rozvoj různých druhů památek od hradů a zámků přes židovský hřbitov až po muzeum v přírodě. Dobrovolníci pomáhají nejen se stavebními a renovačními pracemi, ale i s organizací akcí nebo s údržbou parků. Projekty nabízí možnost dozvědět se o obecném tématu památkové péče i o historii konkrétní památky.


Přejdi na popisy projektů


Pomáhám lidem – workcampy SDA 301-308


Ve spolupráci se sociálními pracovníky pomáhají účastníci workcampu v sociálně vyloučené lokalitě, v domově pro seniory nebo na táborech pro děti se zdravotním postižením. Zároveň workcampy podporují neziskovky působící v sociálních službách i jinak – renovací komunitního centra, prací v sociálním podniku zaměřeném na biozemědělství atd. Tyto projekty umožňují nahlédnout pod pokličku fungování sociálních služeb v ČR.


Přejdi na popisy projektů


Pomáhám přírodě – workcampy SDA 400-407


Podporujeme projekty v CHKO či v různých ekocentrech, tvorbu naučných stezek v přírodě nebo obnova studánek. Součástí je nejen praktická péče o přírodu, ale i environmentální vzdělávání a další aktivity. Projekty se konají většinou v lese nebo v jiných přírodních lokalitách.


Přejdi na popisy projektů


Kontakt

Eva Macková
projekty.cr@inexsda.cz
222 362 715


Donoři

Mediální partner

Partneři workcampů

Novinky

Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení