Scroll to top

Zorganizujte workcamp

Jste nezisková organizace nebo obec? Máte (nápad na) zajímavý veřejně prospěšný projekt v oblasti ekologie, obnovy památek, sociálních služeb či oživení dění v místní komunitě a veřejném prostoru?

Co je workcamp?

Mezinárodní dobrovolnické projekty, které spojují dobrovolníky z různých zemí světa včetně České republiky a z různých věkových kategorií při práci na lokálních veřejně prospěšných projektech. Trvají obvykle 2-3 týdny, práce je velmi různorodá a účastní se jich skupina 5 – 16 dobrovolníků. Projekty mají vždy dva hlavní cíle: podpořit lokální organizace a obce dobrovolnickou prací a zprostředkovat jedinečnou mezikulturní zkušenost všem zúčastněným. Na každém workcampu působí 1-2 čeští INEXem proškolení vedoucí workcampu, kteří mají na starosti koordinaci mezinárodní skupiny a zprostředkovávají kontakt s hostitelem projektu a místní komunitou.

Proč organizovat workcamp?

Workcamp je jedinečnou příležitostí, jak oživit vaši obec nebo neziskovou organizaci. Dobrovolníci mají potenciál přivézt jedinečnou energii, dovednosti a zkušenosti. Díky workcampu také získáte vy a vaše okolí možnost setkat se s lidmi z různých koutů světa, procvičovat angličtinu a další jazyky. Skupina dobrovolníků vám také umožní posunout váš projekt za 2-3 týdny o velký kus dopředu, nebo se naopak pustit do něčeho, na co byste za normálních okolností sami nestačili.

Poslechněte si rozhovor s Anežkou z kulturního centra ALTA o tom, jaké to je pořádat mezinárodní workcamp. Proč do toho šla? Jaké to přináší pro ni, jako místního partnera výhody? Jak to celé probíhá, co musí udělat? To a mnohem víc se dozvíte při poslechu našeho podcastu.

Kdo může workcamp organizovat?

Při realizaci workcampu spolupracujeme primárně s NNO a obcemi, v opodstatněných případech také s jinými právnickými či fyzickými osobami. Podmínkou je, aby projekt (včetně pracovní náplně) byl veřejně prospěšný a neziskový a umožňoval nějakou formu propojení s místní komunitou. Jsme otevřeni spolupráci s partnery z celé ČR.

Kde jsme za posledních 10+ let uspořádali workcampy?

Organizací workcampů se zabýváme od svého zrodu. Měli jsme možnost pomoct na desítky místům po České republice a pokračujeme dál. 🙂
Mapka zobrazuje workcampy, které byly námi uskutečněné v ČR, za posledních 10 let a víc. 🙂

Pomáhám komunitě
Pomáhám památkám
Pomáhám lidem
Pomáhám přírodě
Pomáhám přes víkend
Pomáhám ve skupinách

Inspirujte se

Pokud chcete vidět, jak to na workcampu vypadá, mrkněte na reportáže. Uděláte si tak lepší představu o tom, jak workcampy probíhají nebo jaká je motivace dobrovolníků.

Chcete se dozvědět více?

Veškeré informace jsou shrnuty v manuálu, který slouží jako praktický průvodce, který vás provede krok za krokem celým procesem přípravy, realizace a vyhodnocení mezinárodního dobrovolnického projektu. Nabízí též příklady dobré praxe z již existujících projektů. Doporučujeme ho brát jako ucelený materiál, kdy každá kapitola má svoje místo a smysl.

POJĎTE SE S NÁMI SEJÍT

Chcete se sejít s koordinátorkou Nikol a zjistit víc? Každý podzim pořádáme setkání pro nové zájemce o partnerství.

Kontakt

Eliška Slaninová
projekty.cr@inexsda.cz
+420 774 736 594

Donoři

Mediální partneři

Partneři


Okrašlovací spolek Pravice

Víkendové školení vedoucích workcampů, 14.-16.6.

Chceš zlepšit své leadership dovednosti? Přidej ruku k dílu tam, kde je to třeba, zapracuj na osobním rozvoji, poznej v létě lidi z celého světa a odnes si nezapomenutelný zážitek. Staň se vedoucí*m workcampu v České republice!