Zorganizujte workcamp

Jste nezisková organizace nebo obec? Máte (nápad na) zajímavý veřejně prospěšný projekt v oblasti ekologie, obnovy památek, sociálních služeb či oživení dění v místní komunitě a veřejném prostoru?

Co je workcamp?

Mezinárodní dobrovolnické projekty, které spojují dobrovolníky z různých zemí světa včetně České republiky a z různých věkových kategorií při práci na lokálních veřejně prospěšných projektech. Trvají obvykle 2-3 týdny, práce je velmi různorodá a účastní se jich skupina 5 – 16 dobrovolníků. Projekty mají vždy dva hlavní cíle: podpořit lokální organizace a obce dobrovolnickou prací a zprostředkovat jedinečnou mezikulturní zkušenost všem zúčastněným. Na každém workcampu působí 1-2 čeští INEXem proškolení vedoucí workcampu, kteří mají na starosti koordinaci mezinárodní skupiny a zprostředkovávají kontakt s hostitelem projektu a místní komunitou.

Proč organizovat workcamp?

Workcamp je jedinečnou příležitostí, jak oživit vaši obec nebo neziskovou organizaci. Dobrovolníci mají potenciál přivézt jedinečnou energii, dovednosti a zkušenosti. Díky workcampu také získáte vy a vaše okolí možnost setkat se s lidmi z různých koutů světa, procvičovat angličtinu a další jazyky. Skupina dobrovolníků vám také umožní posunout váš projekt za 2-3 týdny o velký kus dopředu, nebo se naopak pustit do něčeho, na co byste za normálních okolností sami nestačili.

Kdo může workcamp organizovat?

Při realizaci workcampu spolupracujeme primárně s NNO a obcemi, v opodstatněných případech také s jinými právnickými či fyzickými osobami. Podmínkou je, aby projekt (včetně pracovní náplně) byl veřejně prospěšný a neziskový a umožňoval nějakou formu propojení s místní komunitou. Jsme otevřeni spolupráci s partnery z celé ČR.

Workcampy uskutečněné v roce 2019

Nahlédnout také můžete do kompletní databáze českých workcampů pro rok 2019. Popisy více než třiceti workcampů vám pomůžou ujasnit si, jaká zaměření workcampy mívají, jaká bývá jejich myšlenka a jakým způsobem organizátoři dobrovolníky na své projekty lákají.

Pomáhám komunitě

Pomáhám památkám

Pomáhám lidem

Pomáhám přírodě

Inspirujte se

Pokud chcete vidět, jak to na workcampu vypadá, mrkněte na reportáže. Uděláte si tak lepší představu o tom, jak workcampy probíhají nebo jaká je motivace dobrovolníků.

Chcete se dozvědět více?

Veškeré informace jsou shrnuty v manuálu, který slouží jako praktický průvodce, který vás provede krok za krokem celým procesem přípravy, realizace a vyhodnocení mezinárodního dobrovolnického projektu. Nabízí též příklady dobré praxe z již existujících projektů. Doporučujeme ho brát jako ucelený materiál, kdy každá kapitola má svoje místo a smysl.

Kontakt

Zuzana Pitková
projekty.cr@inexsda.cz
+420 774 736 594

Donoři

Mediální partneři

Partneři


Okrašlovací spolek Pravice