Workcamp se bude konat v Jilemnici, malém městě v Libereckém kraji, které si nárokuje označení „brána do Krkonoš”. Práce bude různorodá a bude probíhat jak ve městě samotném, tak v nedalekém Krkonošském národním parku, kde bude tvým úkolem především pomoc s údržbou lesů a luk.
Ve městě budeš pomáhat na poutním místě a kromě toho budeš mít i skvělou příležitost spolupořádat s organizací MNOHO SVĚTŮ promítání dokumentu o lidských právech.
Budeš mít možnost se seznámit s krásným, historickým městem Jilemnice, pochopíš důležitost prosazování lidských práv a demokracie prostřednictvím komunity aktivních občanů a také se naučíš budovat tuto komunitu kolem sebe. 🙂

Na co se můžeš těšit ve volném čase?
Jilemnice se pyšní nádherným historickým centrem. Kromě toho si můžeš ve městě zajít do kina, zaplavat do bazénu nebo zasportovat na venkovním hřišti. Pokud však budeš chtít trávit čas v přírodě a odpočinout si od civilizace, můžeš si zajít na výlet k nedalekým rybníkům, jít na výšlap do národního parku nebo si udělat večer táborák.
Těšit se můžeš také na společnou mezinárodní večeři, kde se setkáš při společném jídle s místní komunitou. 🙂

V rámci studijní části  workcampu se podíváš například do rodinné firmy Rautis, která je zapsána v seznamu UNESCO díky své ruční výrobě perličkových ozdob ze skla, do muzea historie lyžování. Navštívíš i biatlonovou trať nebo seminář o pozorování, chytání a zpěvu ptáků.

Neváhej, zabal si spacák a karimatku, ať máš v učebnách na čem spát a vyjeď na tenhle skvělý workcamp. 😀
Termín workcampu: 4. – 13. srpna (10 dnů)