Workcamp Společné kořeny pořádá nevládní neziskovka Antikomplex ve spolupráci s neziskovkou Hojnost v obci Předklášteří, která se nachází v nádherné krajině zhruba 30 km od Brna. Cílem tohoto workcampu je najít společné kořeny mezi českou a německou kulturou.

Práce bude různorodá. Kromě manuální práce (pomoc v klášterních sadech, drobné práce v klášteře nebo výroba bio uhlí) se budeš věnovat i mírně profesionální práci v oblasti pomologie, což je mapování starých a regionálních odrůd ovocných stromů. Budeš se také podílet na odhalení příběhu Hedviky Kroker, sudetské Němky z Krnova, která byla po válce přesunuta do Předklášteří. S dalšími účastníky prozkoumáš její pozemky a pokusíš se zrekonstruovat její životní příběh.

Během studijní části navštívíš v Brně muzeum Gregora Mendela a vilu Stiassni. Podíváš se i do bývalé židovské čtvrti v Lomnici. Na konci workcampu tě čeká pořádání veřejné akce, kde seznámíš návštěvníky s osudem Hedviky Kroker.

Na co se můžeš těšit ve volném čase? Poznávání regionu s krásnou přírodou a zajímavými památkami, mezi něž patří například hrad Pernštejn nebo náboženské památky v údolí řeky Svratky. Můžeš si i vyzkoušet 3D lukostřelbu a další zábavné aktivity. 🙂

Neváhej a účastni se posledního letošního workcampu. Zabal si sebou spacák, dobrou náladu a podílej se na obohacení historie příběhem Hedviky.

Termín workcampu: 11. – 24. října (14 dnů)