INEX pořádá ve spolupráci s místními partnery – především obcemi a neziskovými organizacemi – ročně v České republice tři desítky krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů (tzv. workcampů). Projekty se mohou soustředit na téma ekologie, obnovy památek, sociálních služeb či oživení dění v místní komunitě a veřejném prostoru. Ale kreativitě se meze nekladou! Musí však vycházet z potřeb místní komunity.

Pozvěte k sobě na pomoc české i zahraniční dobrovolníky, kteří vám pomohou realizovat konkrétní pracovní nebo projektový záměr zaměřený na podporu vaší organizace či obce. Obohatíte dění ve vaší komunitě a vytvoříte příležitosti k aktivnímu zapojení místních obyvatel. Zvýšíte také povědomí veřejnosti a médií o činnosti vaší organizace či obce díky přítomnosti dobrovolníků ze zahraničí. A teď to hlavní!

Jak na to?
Vše se dozvíte na jednodenním školení „Zrealizuj workcamp ve svém městě“ 25.11. v Praze. Přihlašování probíhá do 18. 11. 2022 nebo do naplnění kapacity. V případě zájmu kontaktujte INEX na emailu projekty.cr@inexsda.cz

Účast na školení je doporučená všem, kteří chtějí s INEX v létě 2023 organizovat workcamp poprvé a dosud školení Zrealizuj workcamp neabsolvovali. Je také předpokladem pro navázání dobré spolupráce i kvalitních společných projektů.

Na školení se dozvíte více o podmínkách realizace workcampu a jak na to, poznáte osobně zástupce INEXu, se kterými byste na organizaci workcampu spolupracovali a seznámíte se s dalšími zájemci o organizaci workcampu, se kterými také můžete své nápady konzultovat. Zúčastnit se mohou také noví kolegové a kolegyně zkušených organizátorů workcampů, kteří chtějí získat vhled do světa mezinárodního dobrovolnictví.

Přihlášením na školení se však nezavazujete k tomu, že workcamp s INEXem příští rok uspořádáte. 

Na školení bude dle domluvy navazovat bilaterální schůzka s koordinátorkou českých workcampů z INEXu u vás, v místě konání potenciálního workcampu, jejímž cílem je vyjednání konkrétních podmínek spolupráce.

KDY: pátek 25. 11. 2022 od 9:30 do 17:00

KDE: INEXí kancelář, Praha, Varšavská 30, 120 00 Vinohrady 
(pokud by se změnila bezpečnostní opatření týkající se onemocnění COVID-19, přesuneme školení do online prostředí)

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 200 Kč
Částku zašlete na účet 2100114178/2010 a do zprávy pro příjemce přidejte „Jméno účastníka*ice, Zrealizuj“

Dle aktuálních opatření může být vyžadován negativní COVID test nebo dokončené očkování.

Chcete si poslechnout jaké to je organizovat workcamp s INEXem přímo od našeho partnera? Poslechněte si epizodu DOBRO.CASTu s Anežkou z kulturního centra Alta.