V minulém článku jste si mohli přečíst, jak celý nápad Re-sáčkujeme vznikl. Pro ty z vás, kdo jste článek nečetli, připomeneme náš cíl. Re-sáčkujeme je projekt, který vznikl v rámci programu INEXup, a má dvě hlavní činnosti. Pořádáme workshopy pro veřejnost, kde šijeme látkové sáčky a vyrábíme voskované ubrousky.

Teď ale k naší hlavní činnosti. Naším snem je, abyste si v každé pekárně, kam přijdete, mohli zakoupit či vzít za dobrovolný příspěvek látkový sáček. Ten byste si mohli příště přinést a použít znovu. Vždyť kolik z nás si občas koupí snídani nebo svačinu v pekárně, a po jídle papírový či plastový pytlík vyhodí? Alespoň z našeho okolí mnoho.

Během prázdnin jsme si ujasňovaly cíle, jak a kam budeme postupovat. Měly jsme pocit, že jsme už krůček od velké věci, možná úspěchu, možná také neúspěchu. Nicméně krůček od realizace. Tento pocit přetrvával až do nedávna. Přejeme si totiž, aby sáčky mohli šít starší lidé, kteří by si z financí od vás, tedy dobrovolného příspěvku, mohli uspořádat společenskou akci. Kontaktovaly jsme tedy mnoho institucí pracujících se seniory. Výsledek ještě žádný nemáme, protože první schůzky teprve proběhnou. Leč věříme, že náš plán vyjde!

Workshopy organizujeme každý měsíc kromě září. Projekt děláme ve svém volném čase a nyní se plně soustředíme na získání grantu, který by nám pomohl s financováním workshopů. Současně s tím usilujeme o úspěšné uvedení našich látkových sáčků do prvních pekáren. Víte-li o pekárně, která by měla o tuto službu zájem, neváhejte nám o ní napsat.

Pokud bychom našly seniory, kteří by se chtěli zapojit do šití, budete nás poté moci podpořit na HITHITu. Neboť dalším krokem pro nás bude získat finance na šicí stroje.

To je vše, co se u nás událo za dobu, kdy jsme se neviděli. Rádi Vás uvítáme na některém z našich workshopů!

Mějte se krásně,
Holky z Re-sáčkujeme

Pokud máš zájem podílet se na projektu Re-sáčkujeme, napiš nám na našich facebookových stránkách.

Máš zájem realizovat vlastní projekt v rámci programu INEXup? Chceš se připojit k jednomu z aktuálních projektů?