Letošní rok byl ve znamení handoverů. Naše odvážné dobrovolnice a dobrovolník 🙂 tě provedli svými zkušenostmi a dali ti možnost nakouknout pod pokličku celkem 5 workcampům jak v Čechách, tak v zahraničí.
Podělili se s tebou nejen o svoje očekávání, strachy a nejistoty ale i důvody proč se rozhodli na projekt vyrazit.
Po krátkém představení na sociálních sítích, si k nim našich 6 statečných postupně převzalo přístup a pak tě už svoji zkušeností prováděli sami.
Všechna stories si pořád můžeš projít ve výběrech na našem Instagramu.
Naše dobrovolnice a dobrovolník po návratu zreflektovali svoji zkušenost a sepsali článek, ve kterém se s tebou o svoje myšlenky podělili.
Měl/a jsi a stále máš jedinečnou příležitost na vlastní oči vidět, co ti může workcampová zkušenost přinést ať už vyjedeš jako účastník, nebo campleader.
Workcampy přinášejí jedinečnou příležitost zjistit svoje vlastní silné a slabé stránky, čelit novým výzvám, nebo vyjít ze své komfortní zóny ať už to znamená domluvit se v cizím jazyce, nebo dělat rozhovor s médii přes telefon.

Troufáme si říct, že handovery přinesli něco všem. Tobě to dalo možnost se podívat skrze oči dobrovolnic na naše projekty a zjistit jak takový workcamp vypadá, co čekat a na co se těšit a účastnicím/účastníkovi handoveru to pomohlo se zamyslet uvědomit si co jim tahle zkušenost dala, jak se posunuli, co překonali, atd. Každé dobrovolnici i našemu dobrovolníkovi dala letošní zkušenost do života něco cenného. Co si o tom myslí oni sami se můžeš dočíst v následujících článcích.


#LídaWorkcampuje

Naší první odvážnou dobrovolníci, která se rozhodla zprostředkovat ti pohled z první ruky, byla Lída. Letos byla na svém druhém workcampu, prvním v Čechách a účastnila se ho jako campleaderka. 🙂 Podle jejich slov pro ni byly největší výzvy vaření pro celou skupinkou dobrovolníků, i nedostatek času pro ni samotnou, což je pro introverta opravdu důležité.
Lída cítila, že chce zkusit něco nového a posunout se a to se jí rozhodně povedlo!

Ačkoliv projekt patřil ke kratším výjezdům a měl “pouhých” devět dní, stihli jsme odvést spoustu práce a našli přátelství, která doufám vydrží léta. Na večery strávené hraním společenských her, kdy jsme chytali záchvaty smíchu, i na opékání marshmallownů (a cuket) na ohni budu s láskou vzpomínat ještě hodně dlouho. 

Lída Zandlová