Uvažuješ o tom, že se vydáš na dobrovolnický projekt mimo Evropu? Pokud se zajímáš o dobrovolnictví v zemích Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky (neboli v zemích globálního Jihu), v INEXu tě touto zkušeností rádi provedeme.
Protože chceme, aby naši dobrovolníci a dobrovolnice na své projekty vyjížděli připraveni a bez jakýchkoliv předsudků, neoddělitelnou součástí výjezdu je Cyklus globálního dobrovolnictví (CGD). V rámci CGD budeme krok za krokem postupovat od předodjezdového setkání, účasti na projektu až k ponávratové evaluaci. Společně ti tak pomůžeme získat ucelenou a vědomou dobrovolnickou zkušenost. 

Před výjezdem na projekt, je pro všechny dobrovolníky a dobrovolnice povinnou částí Cyklu globálního dobrovolnictví předodjezdové setkání, během kterého pronikneš pod pokličku etického globálního dobrovolnictví a pomůže ti se nad celým konceptem dobrovolnictví kriticky zamyslet. Pokud tedy zvažuješ vyjet na některý z projektů v zemi globálního Jihu ještě v roce 2021 nebo během roku 2022, rádi bychom tě pozvali na předodjezdové setkání, které se bude konat o víkendu 10.-12. září 2021 v obci Hostinné v Podkrkonoší. 

Setkání se můžeš zúčastnit i pokud na projekt ještě nemáš podanou přihlášku. Svůj projekt si můžeš vybrat i v následujícím kalendářním roce. Během přihlášení už tak nebudeš muset sledovat termíny setkání (které je před každým výjezdem povinné), ale rovnou se začít připravovat na cestu! 

Na jaká témata se můžeš na setkání těšit?

  • Udržitelné cestování 
  • Kritické pohledy na dobrovolnictví 
  • Etická komunikace 
  • Výzvy, které tě mohou potkat
  • …a mnohé další!

Poplatek za setkání: 

  • pokud už jsi na projekt přijat/a, je poplatek součástí registračního poplatku 
  • 1 000 Kč pro dobrovolníky a dobrovolnice, kteří se zúčastnili workcampu v roce 2020 nebo 2019 (po absolvování ti 500 Kč vrátíme a po přihlášení na projekt ti bude zbylá částka odečtena z registračního poplatku)
  • 1 500 Kč pro zájemce z řad veřejnosti (po absolvování ti 500 Kč vrátíme a po přihlášení na projekt ti bude zbylá částka odečtena z registračního poplatku)

Čeká tě inspiratovní víkend, kde budeš moci poznat jak ostatní dobrovolníky a dobrovolnice, tak tým INEXu, ale také sám/a sebe 🙂