Rodinné workcampy jsou ideálním prostředím, kde seznámit své děti se světem dobrovolnictví už v raném věku. Projekty jsou většinou organizovány na farmách nebo v přírodě a děti jsou do práce vhodným a zábavným způsobem zapojeny společně s dospělými. Skupinka po celou dobu společně žije, stravuje se a tráví volný čas. Ubytování i strava je zajištěna hostitelskou organizací. Bydlení se liší workcamp od workcampu a konkrétní podmínky jsou uvedeny v jeho popisu. Na jednom workcampu bydlí rodiny samostatně, na jiném společné. Jídlo si rodiny připravují společně z dodaných surovin nebo bývá poskytnuto hostitelskou organizací.

Volný čas je prostorem pro společnou zábavu, výlety po okolí a kulturní aktivity. Workcamp má vždy svého vedoucího, který má na starosti koordinaci a motivaci celé skupiny. Vedoucí nebo místní organizace mohou také navrhovat program pro volné chvíle. Iniciativě a nápadům se meze nekladou! 

Jak se přihlásit?

Projekty otevřené rodinám se jednoduše dají vyhledat v naší databázi ve filtru “zaměření workcampu“ zvolením filtru “family“. V popisu je vždy uveden věk dětí, pro které je zaměření workcampu vhodné. Projekt většinou trvá 1 až 2 týdny.

Na rodinný workcamp stačí zaslat přihlášku jednoho člena rodiny, který bude zároveň kontaktní osobou pro INEX. Do políčka s poznámkami uveďte jména všech, kteří se s vámi workcampu zúčastní. Po přijetí přihlášky emailem kontaktujeme ohledně dalšího postupu včetně platby za workcamp.

Dospělí za účast na workcampu hradí registrační poplatek 1 500 Kč, který je koordinační podporou pro INEX. Za děti se registrační poplatek neplatí. Za dospělé i za děti se vybírá tzv. účastnický poplatek, který je většinou příspěvkem na ubytování a stravu hostitelské organizaci. Účastnický poplatek se liší pro dítě a pro dospělé a je vždy uveden v popisu workcampu. Pokud není jasné, proč se platí registrační a účastnické poplatky, stačí mrknout sem. 🙂

I workcampy pro rodiny jsou organizovány na mezinárodní úrovni. Letošní situace však nabízí jen velmi omezené množství.
I přesto bychom rádi sezvali dohromady rodiny z celého Česka! Věříme, že rodinné workcampy obohatí prázdniny jak rodičům, tak dětem a poskytnou řadu společných zážitků a zkušeností na celý život.

Nejbližší možnost?

První rodinný workcamp se blíží!!!
Pomoz s rodinkou zrenovovat historický pivovar v Čechtíně
Termín: 3. července – 10. července