Vzdělávací cyklus pro vedoucí workcampu

Chceš rozvíjet své organizační dovednosti, time management a naučit se pracovat s mezinárodní skupinou dobrovolníků? Komunikovat efektivně, motivovat a spolupracovat v týmu? Máš chuť si vyzkoušet roli leadera v prostředí, kde se na chyby kouká jako na přirozenou součást učení?

Vzdělávací cyklus krok za krokem

1. Workcamp v roli účastníka/účastnice

Můžeš si vybrat libovolný workcamp v Česku nebo zahraničí, získáš unikátní mezikulturní dobrovolnickou zkušenost a zároveň sleduješ organizační i logistickou stránku již optikou vedoucí/ho. Účast na workcampu není povinnou součástí cyklu, ale doporučujeme zejména pro ty, kteří na workcampu nikdy nebyli a těm také po absolvování celého cyklu vracíme 25% z registračního poplatku za výjezd na tento workcamp.

2. Víkendové školení vedoucích

Co všechno mě v roli vedoucí/ho čeká a pomůže mi nějaká příručka? Co je to partnerský a inkluzivní leadership? Jak předcházet konfliktům ve skupině a správně motivovat? Co říct novinářům o mezinárodním dobrovolnictví? Který workcamp letos povedu a s kým? Na tomto víkendu hledáme odpovědi na tyto a další otázky a vždycky si to náramně užijeme! Můžeš si vybrat ze dvou termínů školení:

 • 18.-20. června
 • 4.-6. července

Takhle to na školení vypadá

Nemůžeš ani na jeden z termínů? Kontaktuj nás na campleaders@inexsda.cz k individuální domluvě.

3. Zdravověda

I když na workcampu nemáš roli zdravotníka, můžeš se zúčastnit tohoto zážitkového kurzu a být připraven/a zareagovat na drobná zranění, úžeh nebo alergickou reakci někoho ze skupiny.
Kurz se každoročně koná v červnu v Praze.

4. Workcamp v roli vedoucí/ho

Během 2 týdnů na workcampu si konečně roli lídra vyzkoušíš na vlastní kůži. Na workcampu ale nejsi žádný šéf, jsi týmový hráč, který pracuje, dodržuje společně stanovená pravidla a učí se přistupovat k ostatním bez předsudků. Oproti zahraničním dobrovolníkům se toho ale můžeš naučit mnohem víc – spravování malého rozpočtu, efektivní organizace práce, motivace skupiny ve chvílích únavy, spolupráce s druhým vedoucím a trpělivé překládání české reality. Dobrovolnictví je bezpečný prostor pro chyby, tak se je neboj udělat. Více o samotném vedení workcampu se dozvíš tady.

5. Evaluační/ponávratové setkání vedoucích

Jak jsme si workcamp užili, co jsme se v roli lídrů naučili a jak tuto zkušenost využít dál? Víkend plný inspirace, zážitků a sebereflexe ve společnosti dobrovolníků se stejnou zkušeností bude slavnostním uzavřením celého cyklu. Setkání se každoročně koná v říjnu.

6. Vzdělávací semináře v čr/zahraničí

Ve spolupráci s našimi zahraničními partnery také nabízíme přes 10 různých zahraničních školení (např. Jak pracovat s hatery, genderová témata, lektorské dovednosti, pokročilé dovednosti v práci s dětmi a mládeží). V rámci cyklu máš možnost zúčastnit se zdarma či s finanční podporou min 1 školení v ČR a min 1 školení v zahraničí dle aktuální nabídky.

Momentálně nabízíme účast v rámci Dobrovolnické Akademie INEX-SDA na těchto workshopech:

 • března (Praha) – zpětná vazba
 • dubna (Praha) – udržitelnost
 • května (Praha) – minimalismus a zero waste

Pozn.: Víkendové školení vedoucích, školení zdravovědy (pokud jsi neabsolvoval/a jinde) a vedení workcampu v ČR jsou povinnou součástí vzdělávacího cyklu vedoucích, ostatní jsou volitelné.

Kdo se může přihlásit?

Cyklus je určen všem zájemcům o roli vedoucích workcampů

 • starším 18 let z celé ČR
 • se znalostí angličtiny na komunikativní úrovni

Všichni úspěšní absolventi cyklu dostanou certifikát (předáváme obvykle na říjnovém evaluačním setkání). Pro úspěšné absolvování cyklu je nutné projít povinnými fázemi – víkendové školení vedoucích, školení zdravovědy a vedení workcampu v ČR.

Jak se přihlásit?

Stačí vyplnit přihlášku a my se ti ozveme! Přihláška se stává závaznou po odeslání účastnického poplatku.

nejbližší termín školení vedoucích: 18. června 2021

Číslo účtu: 21 00 11 41 78/2010 Fio banka
Do poznámky, prosím, uveď “vedouci_prijmeni”.
Poplatek za účast ve Vzdělávacím cyklu: 800 Kč

CO JE ZAHRNUTO:

 • školení vedoucích
 • školení zdravovědy
 • možnost zúčastnit se vzdělávacího semináře v ČR a 1 vzdělávacího semináře v zahraničí
 • doprava prostředky hromadné dopravy na workcamp v ČR v roli vedoucích
 • ubytování, stravu a kapesné v rámci workcampu
 • vzdělávací materiály
 • průběžná podpora ze strany INEX-SDA
 • sleva na registrační poplatek na workcamp v zahraničí

Cena nezahrnuje cestovné na školení a semináře v ČR. Účast na workcampu a školení v zahraničí se řídí samostatnými podmínkami.

Napadají tě nějaké otázky? Zkus se mrknout na ty nejčastější.

Kontakt

Jana Hejkrlíková
campleaders@inexsda.cz
+420 608 744 146

Donoři

Leaders of Change

Zapracuj na svých leadership skills skrze sebereflexi na školení v Maďarském Hollókő, které proběhne od 31. října do 10. listopadu. Nenech si ujít 9 dní, které ti podle zkušeností předešlých účastníků můžou změnit život. Deadline už 15. října!