Scroll to top

Vzdělávací cyklus pro vedoucí workcampu

Chceš rozvíjet své organizační dovednosti, time management a naučit se pracovat s mezinárodní skupinou dobrovolníků? Komunikovat efektivně, motivovat a spolupracovat v týmu? Máš chuť si vyzkoušet roli leadera v prostředí, kde se na chyby kouká jako na přirozenou součást učení?

Vzdělávací cyklus krok za krokem

1. Školení vedoucích

Víkendové školení

Co všechno mě v roli vedoucí*ho čeká a pomůže mi nějaká příručka? Co je to partnerský a inkluzivní leadership? Jak předcházet konfliktům ve skupině a správně motivovat? Co říct novinářům o mezinárodním dobrovolnictví? Který workcamp letos povedu a s kým? Na tomto víkendu hledáme odpovědi na tyto a další otázky a vždycky si to náramně užijeme! Můžeš si vybrat ze dvou termínů školení.

Školení už proběhla, pokud chceš letos vést workcamp ozvi se a domluvíme se na školení individuálně. 🙂 

Takhle to na školení vypadá

Online školení

Nezvládáš vyrazit na školení? Jako novinku nabízíme i online školení, kde se naučíš všechna témata, jako na víkendovém školení a navíc i další, která se nám do offline školení nevejdou. 🙂 Podívej se do hlouby na témata skupinová dynamika a leadership, výzvy a konfliky, komunikace, soicální inkluze a spoustu dalších. Čas a intenzita studia je jen na tobě.

2. Zdravověda

I když na workcampu nemáš roli zdravotníka, můžeš se zúčastnit tohoto zážitkového kurzu a být připraven/a zareagovat na drobná zranění, úžeh nebo alergickou reakci někoho ze skupiny.
Kurz se každoročně koná v červnu v Praze.

3. Workcamp v roli vedoucí*ho

Během 2 týdnů na workcampu si konečně roli lídra vyzkoušíš na vlastní kůži. Na workcampu ale nejsi žádný šéf, jsi týmový hráč, který pracuje, dodržuje společně stanovená pravidla a učí se přistupovat k ostatním bez předsudků. Oproti zahraničním dobrovolníkům se toho ale můžeš naučit mnohem víc – spravování malého rozpočtu, efektivní organizace práce, motivace skupiny ve chvílích únavy, spolupráce s druhým vedoucím a trpělivé překládání české reality. Dobrovolnictví je bezpečný prostor pro chyby, tak se je neboj udělat. Více o samotném vedení workcampu se dozvíš tady.

4. Evaluační/ponávratové setkání vedoucích

Jak jsme si workcamp užili, co jsme se v roli lídrů naučili a jak tuto zkušenost využít dál? Víkend plný inspirace, zážitků a sebereflexe ve společnosti dobrovolníků se stejnou zkušeností bude slavnostním uzavřením celého cyklu. Setkání se každoročně koná v říjnu.

5. Vzdělávací semináře v ČR/zahraničí

Ve spolupráci s našimi zahraničními partnery také nabízíme přes 10 různých zahraničních školení (např. Jak pracovat s hatery, genderová témata, lektorské dovednosti, pokročilé dovednosti v práci s dětmi a mládeží). V rámci cyklu máš možnost zúčastnit se zdarma či s finanční podporou min 1 školení v ČR a min 1 školení v zahraničí dle aktuální nabídky.

Momentálně nabízíme účast v rámci Dobrovolnické Akademie INEX na těchto workshopech:

 • červen (Praha) – Probuzení SEBElásky

Pozn.: Víkendové školení vedoucích, školení zdravovědy (pokud jsi neabsolvoval*a jinde) a vedení workcampu v ČR jsou povinnou součástí vzdělávacího cyklu vedoucích, ostatní jsou volitelné.

Kdo se může přihlásit?

Cyklus je určen všem zájemcům o roli vedoucích workcampů

 • starším 18 let z celé ČR
 • se znalostí angličtiny na komunikativní úrovni

Všichni úspěšní absolventi cyklu dostanou certifikát (předáváme obvykle na říjnovém evaluačním setkání). Pro úspěšné absolvování cyklu je nutné projít povinnými fázemi – víkendové školení vedoucích, školení zdravovědy a vedení workcampu v ČR.

Jak se přihlásit?

Stačí vyplnit přihlášku a my se ti ozveme! Přihláška se stává závaznou po odeslání účastnického poplatku.

Číslo účtu: 21 00 11 41 78/2010 Fio banka
Do poznámky, prosím, uveď “vedouci_prijmeni”.
Vratná záloha za účast ve Vzdělávacím cyklu: 800 Kč

CO JE TI BĚHEM CYKLU POKRYJEME:

 • školení vedoucích
 • školení zdravovědy
 • možnost zúčastnit se vzdělávacího semináře v ČR a 1 vzdělávacího semináře v zahraničí
 • doprava prostředky hromadné dopravy na workcamp v ČR v roli vedoucích
 • ubytování, stravu a kapesné v rámci workcampu
 • vzdělávací materiály
 • průběžná podpora ze strany INEXu
 • sleva na registrační poplatek na workcamp v zahraničí v tom samém kalendářním roce

Neproplácíme cestovné na školení a semináře v ČR. Účast na workcampu a školení v zahraničí se řídí samostatnými podmínkami.

Napadají tě nějaké otázky? Zkus se mrknout na ty nejčastější.

Kontakt

Jana Hejkrlíková
campleaders@inexsda.cz
+420 608 744 146

Donoři

Cestovatelský a info večer v Praze: Brazílie a Itálie

Přijď si poslechnout inspirativní přednášky našich dobrovolníků*ic, kteří letos vyrazili na workcampy do Itálie a Brazílie a zjisti, jak se takového projektu můžeš zúčastnit také. Akce je zdarma, ale prosíme o registraci, ať víme s kolika lidmi počítat.