Online školení vedoucích workcampu

Vítej na online školení pro vedoucí workcampu!

Toto online školení si můžeš projít individuálně ve svém vlastním tempu. To znamená, že si můžeš vybrat jednotlivé moduly/témata, a ty pak procházet podle vlastních potřeb a času. Online školení je v anglickém jazyce.
Přejeme příjemnou zábavu!

Jednotlivé tematické moduly vzdělávacího kurzu:

Workcamp Organisation: „Step by Step

V tomto modulu si krok po kroku projdeš všechny úkoly, které tě jako vedoucí*ho workcampu čekají. A to od počátečních příprav přes workcamp jako takový, až po závěrečnou evaluaci.

Group Dynamics & Leadership

Život ve skupině na workcampu může být vyčerpávající a dosáhnout dobrého skupinového žití nemusí být vždy snadné. V tomto modulu se ti pokusíme poskytnout představu o tom, jak můžeš pracovat se skupinou tak, abyste se všichni účastníci společně stali silným týmem a společný čas si užili.

Challenges & Conflicts

V tomto modulu se podíváme na různé konflikty, které tě jako vedoucího mezinárodní skupiny mohou potkat. Postupně ti ukážeme ti přehled toho, jak se s určitými konflikty a výzvami během workcampu vypořádat.

Risk Prevention, First Aid and Crisis Management

Cílem modulu je připravit tě na to, jak předcházet a jak reagovat v případě nehod nebo krizových situací, které mohou během workcampu nastat.

Communication

V této lekci se naučíš základním principům komunikace a poznáš související modely. Tato komunikační porozumění jsou užitečná do každodenního života, avšak velmi důležitá na workcampech, kde k nedorozuměním může dojít velmi snadno.

Social Justice

Po diskusi o skupinové dynamice, zvládání konfliktů a dalších tématech důležitých pro vedení mezinárodní skupiny vás v tomto modulu zveme k zamyšlení se nad aspektem, který se dotýká všech těchto témat: a to moci a naší aktivitě pro sociální spravedlnost.

Interculturality

Mezinárodní workcamp vytváří mimořádné prostředí, ve kterém sobě neznámí lidé z celého světa vytvoří skupinu, která má společný cíl. V tomto modulu objevíte koncept „kultury“ a nástroje, které vám mohou pomoci vytvořit ze střetu kultur obohacující a méně matoucí zážitek.

Social Inclusion in IVS projects

V tomto modulu budeme hovořit o konceptu „sociální inkluze“ a o tom, co to znamená v kontextu projektů Mezinárodní dobrovolné služby (IVS), jako jsou mezinárodní workcampy.

—–


Toto školení bylo vytvořeno v blízké spolupráci mezi workcampovými organizacemi IBG; CBB, Lunaria and Egyesek.

V případě jakýchkoliv otázek nebo komentářů napište Veronice na: veronika.markova@inexsda.cz

Workcampy v roce 2023

Letošní workcampová sezóna se zatím teprve připravuje. V naší databázi tedy aktuálně najdeš jen cca 200 projektů. Už v půlce března si ale budeš moct vybrat mezi stovkami a možná tisicemí projektů z celého světa. Co v databázi najdeš teď?