Scroll to top

Online školení vedoucích workcampu

Vítej na online školení pro vedoucí workcampu!

Toto online školení si můžeš projít individuálně ve svém vlastním tempu. To znamená, že si můžeš vybrat jednotlivé moduly/témata, a ty pak procházet podle vlastních potřeb a času. Online školení je v anglickém jazyce.
Přejeme příjemnou zábavu!

Jednotlivé tematické moduly vzdělávacího kurzu:

Workcamp Organisation: „Step by Step

V tomto modulu si krok po kroku projdeš všechny úkoly, které tě jako vedoucí*ho workcampu čekají. A to od počátečních příprav přes workcamp jako takový, až po závěrečnou evaluaci.

Group Dynamics & Leadership

Život ve skupině na workcampu může být vyčerpávající a dosáhnout dobrého skupinového žití nemusí být vždy snadné. V tomto modulu se ti pokusíme poskytnout představu o tom, jak můžeš pracovat se skupinou tak, abyste se všichni účastníci společně stali silným týmem a společný čas si užili.

Challenges & Conflicts

V tomto modulu se podíváme na různé konflikty, které tě jako vedoucího mezinárodní skupiny mohou potkat. Postupně ti ukážeme ti přehled toho, jak se s určitými konflikty a výzvami během workcampu vypořádat.

Risk Prevention, First Aid and Crisis Management

Cílem modulu je připravit tě na to, jak předcházet a jak reagovat v případě nehod nebo krizových situací, které mohou během workcampu nastat.

Communication

V této lekci se naučíš základním principům komunikace a poznáš související modely. Tato komunikační porozumění jsou užitečná do každodenního života, avšak velmi důležitá na workcampech, kde k nedorozuměním může dojít velmi snadno.

Social Justice

Po diskusi o skupinové dynamice, zvládání konfliktů a dalších tématech důležitých pro vedení mezinárodní skupiny vás v tomto modulu zveme k zamyšlení se nad aspektem, který se dotýká všech těchto témat: a to moci a naší aktivitě pro sociální spravedlnost.

Interculturality

Mezinárodní workcamp vytváří mimořádné prostředí, ve kterém sobě neznámí lidé z celého světa vytvoří skupinu, která má společný cíl. V tomto modulu objevíte koncept „kultury“ a nástroje, které vám mohou pomoci vytvořit ze střetu kultur obohacující a méně matoucí zážitek.

Social Inclusion in IVS projects

V tomto modulu budeme hovořit o konceptu „sociální inkluze“ a o tom, co to znamená v kontextu projektů Mezinárodní dobrovolné služby (IVS), jako jsou mezinárodní workcampy.

—–


Toto školení bylo vytvořeno v blízké spolupráci mezi workcampovými organizacemi IBG; CBB, Lunaria and Egyesek.

V případě jakýchkoliv otázek nebo komentářů napište Veronice na: veronika.markova@inexsda.cz