Scroll to top

Library of Things

Místo se stálou zásobou věcí k půjčení za poplatek. Zisk z půjčování předmětů je znovu přímo vkládán do rozvoje Knihovny věcí.

Co děláme?

Library of Things je projekt, který založila parta kamarádů. Jelikož pár z nás se dlouhodobě věnuje dobrovolnickým aktivitám i v INEXu.

Knihovna věcí je místo se stálou zásobou věcí, které jsou půjčovány za poplatek. Zisk pramenící z půjčování předmětů a pořádání workshopů je znovu přímo vkládán do rozvoje LOTu.

Jedná se o předměty, které nepotřebujeme příliš často, ale někdy se hodí je mít. Můžete si tedy danou věc od nás půjčit! A jaké věci si od nás můžete půjčit? Třeba takovou vrtačku, cestovní kufr, stan a tenisovou raketu. Nebo si můžete půjčit předměty, u kterých si nejste jisti, zda se vám zalíbí a budete si je chtít před koupí vyzkoušet. To může být např. kytara, jednokolka či deskové hry. Celkově nyní máme v katalogu přes 150 předmětů.

Nejsme pouze půjčovna. Vzděláváme, zpřístupňujeme nové možnosti a bavíme se s vámi! Představte si to tak, že půjčujeme věci, díky kterým budete zažívat netradiční chvíle, nebo si díky nim něco vyrobíte. Na námi pořádaných workshopech si rozšíříte obzory z různých oblastí – zejména “do it yourself”, “zero-waste” aj., protože s těmito směry souzníme a věříme, že i náš projekt přispívá k více eko-světu.

Jak se zapojit?

Hledáme pomocníky, kteří byse rádi zapojili do projektu alespoň na 5 hodin týdně

Můžeš se zapojit jako

  • PRista/ka
  • Koordinátor/ka workshoů
  • Knihovník/knihovnice

Nabízíme také ve spolupráci s námi zorganizovat vlastní projekt pro své kamarády nebo veřejnost. V neposlední řadě chceme, abyste s námi sdíleli zážitky, abyste jen nepřišli pro předmět jako do obchodu, ale zastavili se na kafe a pověděli nám následně, co fajn jste s ním prožili, k čemu Vám pomohl, co s jste ním vyrobili. Chceme, ukazovat možnosti a dělat je dostupnější, nadchnout Vás pro něco nového.

Toto všechno nás vede k tvorbě LOTu a komunitního místa, kde se schází lidé, kteří věří v ekologicky udržitelný svět, rádi tvoří, vyměňují si zkušenosti a baví se.

Doufáme, že k nám taky brzy zavítáte! Nyní máme otevřeno v úterý, čtvrtek a neděli, vždy od 17-19h.

Najdete nás v Hybernské ulici č.4 v areálu Hybernská ožívá, kde se nachází např. i galerie, přednáškový sál či bar. Celý areál provozuje FF UK s cílem vytvořit otevřený kampus pro studenty i veřejnost.

Kontakt

Petr Žabka
kolektiv@libraryofthings.cz

Facebook
www.libraryofthings.cz

Článek

Grilování (nejen) vedoucích v Praze, 23.5.

Už tradičně se sejdeme u dobrého jídla a pití. Popovídáme si o vedení workcampů v Česku, co to přesně znamená, co díky tomu můžeš zažít, ale také o všem ostatním. Akce je pro INEXí zaměstance a zaměstnankyně, stážisty*ky, aktivní dobrovolníky a dobrovolnice i všechny ty, kteří na workcampu byli už před delší dobou, nebo neopak ty, kteří nad tím teprve přemýšlí. Těšíme se na tebe!