Scroll to top

Dobrovolnická akademie INEX

Prostor pro workshopy neformálního vzdělávání. Kdokoliv něco umí, může se naučit svoje znalosti a dovednosti předávat dalším.

Co děláme?

Dobrovolnická akademie INEX je nezávislý, neziskový projekt pod záštitou INEXu, který je organizován dobrovolníky a nabízí už od ledna 2015 prostor nejen dobrovolníkům, lektorům, lídrům, organizátorům, koučům a mentorům potkávat se vzájemně na workshopech neformálního vzdělávání. Funguje na principu vzájemné podpory, tedy kdokoliv něco umí, může se naučit svoje znalosti a dovednosti předat dalším zájemcům.

Co se nám povedlo v roce 2022?

👉 Uspořádali jsme 18 akcí (8x offline, 10x online), spolunatočili jsme 8 epizod podcastu o dobrovolnictví a udržitelnosti.
👉 Spolupořádali jsme 2 akce (celodenní DOBROden a večerní piknik) s Radou INEXu a 6 akcí (2x offline, 4x online) s EduFórum a také rovnou víkendové online školení Lektoři lektorům.
👉 Celkem se letos zúčastnilo více jak 500 účastníků a lektorovalo 38 školitelů*ek, z toho 9 začínajících. Na networkingových akcích se protočilo 20 koučů a kouček a svoje know-how video natočilo 12 lektorek češtiny.
👉 Youtube kanál (založený na konci minulého roku) se rozrostl na necelých 100 odběratelů a nejsledovanější video o výuce češtiny pro cizince má přes 2,3 tis. zhlédnutí.
👉 Dostali jsme do médií, konkrétně o nás psali na idnes.cz. A dali jsme více vědět o tom, jak organizujeme akce na Inovační snídani UK nebo na networkingových konferencí EduFórum a DOBROudržitelné odpoledne.

Co se nám tolik nepodařilo?

👉 Bylo toho taky hodně, ale pády bereme jako příležitosti se něčemu naučit, něco změnit, delegovat věci na ty, co zvládnou lépe. Např. jsme museli zrušit několik večerních workshopů kvůli nedostatku účastníků nebo organizátorů. Nepodařilo se navázat na pravidelné video příspěvky, některé jsou stále rozjednané. Nebo jsme na poslední chvíli sháněli náhradní prostory…

Jak se zapojit?

Chceš lektorovat pro Dobrovolnickou akademii?

 • promysli téma a formu workshopu, který nabízíš ostatním z komunity příznivců Dobrovolnická akademie INEX i veřejnosti
 • napiš nám, pokud jsi zkušený/á lektor/ka, nebo i když začínáš
 • ozvi se organizátorům na uvedený kontakt k domluvě podrobností – těšíme se!

Sleduj aktuality a sdílené materály v Komunita DobroAkademie INEX.

Napiš nám, rádi tě uvítáme do týmu. Vyzkoušet si můžeš organizaci, komunikaci, PR, natáčení videa, vytváření grafiky i networking!

Chceš pomoci s realizací Dobrovolnické akademie?

 • pomocníka s přípravou na místě a následným networkingem (nenáročná práce na několik hodin měsíčně a zaručené místo na workshopu)
 • kreativce na psaní textů, vytváření medailonků lektorů a vedení propagační kampaně (cca 2-5 hodin týdně)
 • tvůrce videa včetně vymýšlení scénáře, natáčení a střihu (věnovaný čas podle vlastního uvážení)
 • nadšeného grafika, který pomůže vytvořit zbrusu novou image workshopům (jednorázová výpomoc)

Chceš se zúčastnit workshopu?

 • sleduj fanpage na Facebooku, registrace spouštíme 2x do měsíce
 • přihlas se na interaktivní workshop, který se koná vybraná pondělí v měsíci na vybrané téma, obvykle 2x za měsíc jsou workshopy na různá témata
 • nebo se přihlas na celodenní školení o víkendu a využij možnosti projít si téma do hloubky
 • pokud tě vybereme jako účastníka/ici, ber svoji přihlášku závazně (kapacita místnosti je omezená, rozhoduje tvoje motivace na konkrétní workshop)
 • v každém případě využij networkingu po workshopu v nedaleké hospůdce – svůj zájem řekni v registraci na konkrétní workshop/ školení

Kontakt

Irena Pajerová
zakladatelka a hlavní koordinátorka
dobroakademie@gmail.com

Facebook

Článek

Víkendové školení vedoucích workcampů, 14.-16.6.

Chceš zlepšit své leadership dovednosti? Přidej ruku k dílu tam, kde je to třeba, zapracuj na osobním rozvoji, poznej v létě lidi z celého světa a odnes si nezapomenutelný zážitek. Staň se vedoucí*m workcampu v České republice!