Pokud máš pořád ještě v létě čas a rozhoduješ se, co budeš dělat, nebo kam vyrazíš, máme pro tebe hned 7 workcampů, které tě potřebují! 🙂
Ať už jsi zkušený*á vedoucí, nebo by to bylo letos pro tebe poprvé, nemusíš se bát. Na zkušenost tě připravíme a budeme i tvým kámošem na telefonu, pokud budeš během projektu cokoliv probrat.
A o jakých workcampech že se to vlastně bavíme?

1. ESC Centre for All, 5. – 19. července

Podílej se na organizaci tábora pro děti a mladistvé s i bez znevýhodnění, spolupracuj s jejich asistenty a pomoz jim se splněním každodenních úkonů a úkolů. Pokud už pracuješ, určitě tě bude zajímat, že při vedení tohoto workcampu máš podle zákona nárok na 5 dní dovolené navíc! Víc o dovče navíc zjistíš tady.

2. Teens at Camphill Organic farm, 9.-16. července

Seznam se s komunitou Camphill a odjeď na pár dnů do příjemného komunitního prostředí historického statku. V blízkosti farmy se nacházejí historická města jako Litoměřice a Ústí nad Labem, nebo také můžeš vyrazit do přírody v Českém Středohoří.
Na tento workcamp sháníme 2 novopečené, nebo zkušené vedoucí a jednu*oho profíka. 🙂 Pokud už jezdíš jako vedoucí na dětské tábory, baví tě pracovat s mládeží 15-17 let a chceš si  vyzkoušet vedení mezinárodní skupiny pak pro tebe máme super zprávu. Sháníme hlavní*ho vedoucí*ho, které*mu za vedení teen workcampu můžeme nabídnout finanční odměnu.
Co očekáváme?

  • zkušenosti s prací s mládeží (např. osvědčení od organizací Hnutí Brontosaurus,  Junák, Skaut, atd., popř. student/absolvent oboru SŠ/VŠ pedagogického směru);
  • znalosti z oblasti první pomoci (např. osvědčení Zdravotník zotavovací akce, kurz  První pomoci, aj.); 
  • zkušenosti s dobrovolnictvím (ideálně z workcampu); 
  • angličtina na komunikativní úrovni; 
  • komunikační a organizační dovednosti, zodpovědnost, schopnost práce v týmu,  nadšení; 
  • účast na víkendovém školení pro vedoucí (pokud nebylo absolvováno v minulosti); ∙ řidičský průkaz typu B výhodou. 

3. Renovate a Baroque rectory in Semnevice, 10. červenec – 24. července

Vyzkoušej si různorodou práci na faře, pomoz upravit interiér budovy, kamenné zdi, pomoz s péčí o zahradu..a to není všechno. Práci budeš mít podle tvých schopností a přání, takže se nemusíš bát. Ve volném čase budeš mít možnost prozkoumat zámek v Horšovském Týnu.

4. Solidarity Pilgrimage: Connecting the Community, 23. července – 6. srpna

Podílej se na organizaci akce, kterou pořádá neziskovka Benediktus, která sdružuje komunitu lidí s a bez znevýhodnění. Místo konání je poblíž Železných hor, bude tedy hodně příležitostí si užít i krásnou přírodu.

5. ESC Assist the Elderly in Prague, 6. srpen – 20. srpen

Na tomto workcampu budeš pracovat se seniory, účastnit se ergoterapie, organizovat volnočasové aktivity, zahradní slavnosti, pomáhat sestrám s každodenními úkony a případně pomůžeš s nějakými manuálními úkoly, jako například zahradničení, úklid, etc.

6. Mingle with locals in Dysina, 21. srpen – 10. září

Během tohoto workcampu se poznávají kultury. 🙂 Nejen že pomůžeš s organizací tradičního pivního festivalu, ale také se bude pomáhat s údržbou veřejného prostranství, místní mateřské i základní školy, na kterých se bude i přednášet.

7. ESC Organic Farming in the Camphill Community, 10. září – 24. září

Vyzkoušej si různorodou práci na faře, pomoz upravit interiér budovy, kamenné zdi, pomoz s péčí o zahradu..a to není všechno. Práci budeš mít podle tvých schopností a přání, takže se nemusíš bát. Ve volném čase budeš mít možnost prozkoumat zámek v Horšovském Týnu.

Školení na vedení workcampu jsou už za námi, ale pokud do toho chceš jít, určitě se domluvíme na tvojí přípravě individuálně. Neboj se nám tedy ozvat.


Ještě s vedením workcampu nemáš zkušenost? Chceš zjistit víc?

Pokud už víš, že do toho s námi chceš jít, můžeš se rovnou přihlásit.
Ozvi se nám nebo zanechej kontakt.

Máš otázky? Chceš si něco ujasnit?
Ozvi se Janě Hejkrlíkové na:
campleaders@inexsda.cz, nebo +420 608 744 146