Pokud máš pořád ještě v létě čas a rozhoduješ se, co budeš dělat, nebo kam vyrazíš, máme pro tebe hned 6 workcampů, které jsou rozprostřené v průběhu celého léta a které tě potřebují! 🙂
Ať už jsi zkušený*á vedoucí, nebo by to bylo letos pro tebe poprvé, nemusíš se bát. Na zkušenost tě připravíme a budeme i tvým kámošem na telefonu, pokud budeš během projektu cokoliv probrat.
A o jakých workcampech že se to vlastně bavíme?

1. Freefarm, 13.-27. července

Staň se součástí Camphill komunity v Českých kopistech, která spojuje lidi s a bez postižení. Zažij příjemné a rodinné prostředí kde všichni pracují společně a učí se ekologickému zemědělství.

3. Assist the Elderly in Prague, 7.-21. srpna

Pomáhej organizovat volnočasové aktivity pro seniory a účastni se ergoterapie. Podpoř sestry v každodenních úkonech a sem tam udělej i nějakou tu manuální práci. 🙂

4. Centre for All – Army HandiCamp, 10.-24. srpna

Propoj mezinárodní dobrovolníky s lidmi s i bez postižení. Dobrovolníci budou spolupracovat s českými asistenty*kami a pomáhat na letním táboře. Vedením tohoto workcampu máš podle zákona nárok a 5 dní dovolené navíc. Víc informací o extra dovče najdeš tady.

5. Mingle with locals in Dýšina, 15. srpna – 4. září

Pomoz s údržbou zeleně a dalších veřejných prostranství ve vesnici, podpoř kulturní výměnu mezi mezinárodními dobrovolníky a místními (nejen) dětmi a podílej se na uspořádání pivních slavností.

6. Create a place of reconsiliation at Rabštejn, 21. srpna – 4. září

Workcamp se bude konat v oblasti ruin bývalého koncentračního tábora Rabštejn. Tenhle workcamp je jasnou volbou pro ty z vás, které zajímá historie a druhá světová válka. Dobrovolníci*ice pracovat na rekonstrukci tohoto místa a také budou značit a tvořit turistické trasy.

7. Rock Summer in Kozolupy 2022, 24. srpna – 3. září

Podílej se na údržbě místního kostela a sadu a na konci workcampu se těš na pomoc s přípravou rockového festivalu Rock na Mži.

Chceš vést, ale tyhle termíny se ti nehodí? Mrkni do naší databáze a vyfiltruj si projekty podle země – Česko. Objeví se před tebou všechny možnosti.


Ještě s vedením workcampu nemáš zkušenost?

Koordinátorka vzdělávacího cyklu pro vedoucí workcampu, Janča, se ti bude věnovat na individuální přípravě, kde zjistíš všechno potřebné k tomu, abys mohl*a letos vést svůj projekt.
Délka přípravy bude záviset na tom, kolik se vás sejde.
Pokud budeš na školení sám*a, bude to trvat cca 2 hodinky. Pokud vás ale bude například 5, jednalo by se už o celodenní interaktivní přípravu v naší pražské kanceláři.
Termín školení si s Jančou domluvíš sám*a i podle toho, jaký workcamp si vybereš.
Pokud jsi nový*á vedoucí, měl*a bys vědět, že cena za vzdělávací cyklus pro vedoucí workcampu je běžně 800 CZK, pokud by to ale pro tebe byla překážka, ozvi se nám a domluvíme se. 🙂

Zaujala tě možnost vést workcamp? Napiš nám na sebe email a ozveme se ti.

Pokud už víš, že do toho s námi chceš jít, můžeš se rovnou přihlásit.

Máš otázky? Chceš si něco ujasnit?
Ozvi se Janě Hejkrlíkové na:
campleaders@inexsda.cz, nebo +420 608 744 146