Pokud máš pořád ještě v létě čas a rozhoduješ se, co budeš dělat, nebo kam vyrazíš, máme pro tebe hned 6 workcampů, které jsou rozprostřené v průběhu celého léta a které tě potřebují! 🙂
Ať už jsi zkušený*á vedoucí, nebo by to bylo letos pro tebe poprvé, nemusíš se bát. Na zkušenost tě připravíme a budeme i tvým kámošem na telefonu, pokud budeš během projektu cokoliv probrat.
A o jakých workcampech že se to vlastně bavíme?

1. Centre for All – Army HandiCamp, 10.-24. srpna

Propoj mezinárodní dobrovolníky s lidmi s i bez postižení. Dobrovolníci budou spolupracovat s českými asistenty*kami a pomáhat na letním táboře. Vedením tohoto workcampu máš podle zákona nárok a 5 dní dovolené navíc. Víc informací o extra dovče najdeš tady.

2. Grabštejn castle, 15.-29. srpna

Jaké to je žít na hradě? Přesně to zjistíš, pokud se rozhodneš pro workcamp na Grabštejně. Zároveň si vyzkoušíš si práci v hradním parku, ale i pomoc v hradu samotném. 🙂

3. Mingle with locals in Dýšina, 15. srpna – 4. září

Pomoz s údržbou zeleně a dalších veřejných prostranství ve vesnici, podpoř kulturní výměnu mezi mezinárodními dobrovolníky a místními (nejen) dětmi a podílej se na uspořádání pivních slavností.

4. Create a place of reconsiliation at Rabštejn, 21. srpna – 4. září

Workcamp se bude konat v oblasti ruin bývalého koncentračního tábora Rabštejn. Tenhle workcamp je jasnou volbou pro ty z vás, které zajímá historie a druhá světová válka. Dobrovolníci*ice pracovat na rekonstrukci tohoto místa a také budou značit a tvořit turistické trasy.

5. Rock Summer in Kozolupy 2022, 24. srpna – 3. září

Podílej se na údržbě místního kostela a sadu a na konci workcampu se těš na pomoc s přípravou rockového festivalu Rock na Mži.

6. Hlásnice, 28. srpna – 11. září

Líbí se ti propojení enviromentální a kulturní náplně? Přidej ruku k dílu a pomoz například s instalací naučné stezky, výsadbou zeleně kolem místního hřbitova nebo s přípravou a organizací Loučení s prázdninami.

Chceš vést, ale tyhle termíny se ti nehodí? Mrkni do naší databáze a vyfiltruj si projekty podle země – Česko. Objeví se před tebou všechny možnosti.


Ještě s vedením workcampu nemáš zkušenost?

Koordinátorka vzdělávacího cyklu pro vedoucí workcampu, Janča, se ti bude věnovat na individuální přípravě, kde zjistíš všechno potřebné k tomu, abys mohl*a letos vést svůj projekt.
Délka přípravy bude záviset na tom, kolik se vás sejde.
Pokud budeš na školení sám*a, bude to trvat cca 2 hodinky. Pokud vás ale bude například 5, jednalo by se už o celodenní interaktivní přípravu v naší pražské kanceláři.
Termín školení si s Jančou domluvíš sám*a i podle toho, jaký workcamp si vybereš.
Pokud jsi nový*á vedoucí, měl*a bys vědět, že cena za vzdělávací cyklus pro vedoucí workcampu je běžně 800 CZK, pokud by to ale pro tebe byla překážka, ozvi se nám a domluvíme se. 🙂

Zaujala tě možnost vést workcamp? Napiš nám na sebe email a ozveme se ti.

Pokud už víš, že do toho s námi chceš jít, můžeš se rovnou přihlásit.

Máš otázky? Chceš si něco ujasnit?
Ozvi se Janě Hejkrlíkové na:
campleaders@inexsda.cz, nebo +420 608 744 146