Tento rok jsem dokončila studia na střední škole ve Zlíně a v září nastoupím do Brna na Masarykovu univerzitu, studovat finance a právo. 

V květnu, po maturitě jsem před sebou měla skoro čtyřměsíční prázdniny, které jsem chtěla využít hlavně na cestování, abych se obohatila o nové zážitky a dobrodružství. Vím, že cestování pomáhá lidem v seberozvoji, rozšířit si obzory a poznat nové kultury, což mi přijde úžasné. Já osobně bych chtěla procestovat celý svět a věřím, že se mi to jednou povede.

Moji cestovatelskou vášeň jsem objevila minulý rok, kdy jsem se zúčastnila různých projektů Erasmus+. Nejvíce mě zaujala čtyřtýdenní stáž v hlavním městě Irska, Dublinu. Pracovala jsem zde v jazykové škole, kde jsem měla možnost potkat spoustu lidí z celého světa. Tato zkušenost mi pomohla se osamostatnit a nebát se mluvit anglicky. Moc se mi tam líbilo, a kdybych mělu tu možnost, tak si to celé ještě jednou zopakuji.

Jelikož spousta mých kamarádů má v červnu ještě školu nebo odcestovali někam jinam, rozhodla jsem se poprvé vycestovat sama, a to v rámci dobrovolnictví ve Francii, na workcamp jehož náplní je příprava a podpora při organizaci hudebního festivalu. Myslím si, že je to pro mě skvělou příležitostí i po finanční stránce, protože neplatím žádné náklady za ubytování a jídlo.

K workcampu jsem se dostala náhodou, když jsem se se svojí kamarádkou bavila o tom, co budeme dělat po maturitě. Já jsem jí říkala, že bych chtěla zkusit dobrovolnictví, ale nevěděla jsem, jak se přihlásit a ani jsem neznala žádnou dobrovolnickou organizaci. Kamarádka mi ukázala INEX, na který narazila v naší učebnici ekonomiky. Workcampy mě moc zaujaly, a tak jsem se rozhodla přihlásit… a vzali mě. 🥳

Hudební festival ve Francii jsem si vybrala, protože miluji hudbu a atmosféru, kterou s sebou festivaly přináší. Francii jsem navštívila už minulý rok, moc se mi tam líbilo a věděla jsem, že se tam chci určitě ještě někdy podívat. Také se už 4 roky učím francouzsky, takže to beru i jako příležitost procvičit si jazyk.

Na workcamp se moc těším i přes to, že je to pro mě velký výstup z komfortní zóny, jelikož s dobrovolnictvím nemám žádnou zkušenost a poprvé také cestuji sama. Věřím ale, že se vrátím se spousty nových zážitků, zkušeností, nových přátel a že celé období ve Francii pro mě bude nezapomenutelné. Přidej se ke mě a sleduj mojí cestu na Instagramu pod #AnetWorkcampuje