Jsem neskutečně otevřený člověk. Miluju na sobě pracovat a posouvat se ve vlastním seberozvoji. Mám rád seznamování s lidmi z různých prostředí a vzájemnou výměnu nebo obohacování skrze sdílení zkušeností. Jsem hodně energetický a musím vždy něco dělat nebo být něčeho součástí. 🙂

Velmi mě zajímá svět dobrovolnictví, ve kterém potkávám lidi se stejnými hodnotami. To jaké lidi mám kolem sebe je pro mě strašně důležité a když jsem dostal nabídku být vedoucí na českém workcampu, po chvíli váhání jsem se rozhodl vydat na tuhle dobrodružnou cestu.

Nejvíc mě baví dobrovolnické aktivity s důrazem na sociální přesah, který přinese benefit co nejvíce lidem. Skrze několik mezinárodních projektů zaměřených na seberozvoj a leadership jsem se naučil a vyzkoušel si, jaké to je být v leaderské pozici. Jsem zvědavý, jak se tyto znalosti projeví při práci na tomto workcampu.

V minulých letech jsem se zúčastnil mnoha Erasmus + projektů, které mě zavedly do mezinárodního prostředí. Přes přátele z projektů jsem poznal workcampy a byl jsem pozván jako leader. Koukl jsem se hned na web, vyplnil přihlášku a rovnou jsem šel na školení pro vedoucí. Otevřel se mi další svět plný posouvání svých komfortních zón a seberozvoje.
Pracuji na poloviční úvazek v Brně jako lektor AJ i CJ, ale nikdy jsem neměl dětské studenty. V Brně také studuji Mezinárodní teritoriální studia na Mendelově univerzitě. Studium je zaměřené na rozvojové země ze všech hledisek (ekonomická, politická, geologická apod.)

S velkým očekáváním jsem skočil po příležitosti být leader dobrovolníků na českém workcampu, který je zároveň anglickým táborem a . Těším se hlavně na to, být hlavní spojkou mezi všemi stranami. Chci se posunout ve schopnosti vést civilizované konverzace a dojít ke vzájemnému cíli. Jsem velmi rád, že výuka bude hlavně neformální formou, protože v tom vidím obrovský potenciál. Dá mi to taky možnost využít vlastních zkušeností a aplikovat je na táboře. 

Těším se na nový pohled na výuku a zdokonalení svých dovedností. Sám jsem byl v minulosti na anglickém táboře a neskutečně jsem si to užil. Budu moc rád pokud budu moci přenést zápal a zájem o anglický jazyk, který spočívá hlavně v nalezení toho, co nás baví. Vše ostatní už jde skoro samo.

Celkově mám rád výzvy a nová prostředí. Bude ale velká challenge být leader aniž bych se zúčastnil workcampů jako účastník v minulosti. Určitě s tím přichází i nervozita jako nováčka. Na workcampu budu také jediný leader (většinou jsou dva), takže všechny zodpovědnosti vedoucího spadají na mě. Určitě vzniknou konflikty ve skupinách, z čehož jsem trochu nervózní, ale věřím, že moje nabyté znalosti skupinové dynamiky mi pomůžou všechny konflikty úspěšně vyřešit. Učit děti bude určitě složité. Je potřeba, abychom je vždy zaujali, ukázali kouzlo cizího jazyka a předvést jaké dveře nám v životě otevřou. Je důležité zaujmout a udržet jejich pozornost, což je v dnešní době skoro nemožné díky sociálním sítím, které zahlcují naší pozornost.
Vím, že během celého projektu mám ale velkou podporu od INEXu, takže se nebojím kdykoliv na cokoliv zeptat a nejsem v tom sám. Věřím také, že mi účastníci budou oporou.

Závěr chci věnovat všem, kteří mají zájem se podílet na dobrovolnických aktivitách, ať už v INEXu jako účastník nebo leader, tak i v jakýchkoliv jiných neziskových organizací. Nezáleží kde nebo s kým. V tomto prostředí vždy najdete lidi se stejnými hodnotami a budete se cítit jako doma. Rozhodně se nebojte kamkoliv zapojit, protože ve všech organizacích se vám pokusí jako dobrovolníkovi vyjít vstříc. 
Rozloučím se svým životním mottem: “Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.”

Mojí cestu touhle zkušeností můžeš sledovat na Facebook a Instagram stories.  #DaveWorkcampuje  #sodvahou

Poznámka: David bohužel na workcamp nakonec nevyjel, protože onemocněl. 🙁 Sledovat ho tedy letos nemůžeš. Našli jsme, ale holky které se chystají na svůj první workcamp, rovnou do Mexika a rády se s tebou o svoji zkušenost podělí.
Víc si můžeš přečíst tady:
Anežky článek
Jitky článek

Donor