Projekt byl zaměřený na hudební setkání mládeže z ČR, Španělska, Portugalska, Rumunska a Belgie.

Od Hanky Kolařové, pracovnice IQ Roma servisu, jsem se dozvěděl o dobrovolnické organizaci INEX-SDA. V listopadu 2016 jsem se s Hankou vydal do Prahy na konferenci o dobrovolnictví, kde jsem se dozvěděl víc o INEX-SDA a o možnostech dobrovolnictví. V Praze jsem se seznámil s pracovnicí INEXU-SDA Janou Koňasovou. Při další spolupráci s Janou jsme řešili, kam bych mohl jet já. Jana mi dala na výběr mezi Francií a Belgíí já si vybral Belgii.

3.7.2017 v 6 hodin ráno jsme odlétali z pražského letiště do Belgie a byl to můj první let. Z Bruselu jsme jeli autobusem do Marche en Femenne, kde jsme byli ubytovaní v klášteře. Ze začátku jsem měl trochu strach, poprvé jsem cestoval do zahraničí sám, taky jsem se bál, jestli se s mojí angličtinou domluvím. Naštěstí bylo vše v pořádku domluvil jsem se bez problémů a se všemi jsem se skamarádil, na pokoji jsem byl s Andrejem z Rumunska. Po celých 14 dní jsme měli workshopy, které byly zakončeny koncertem. Měl jsem možnost vyzkoušet si hrát na různé hudební nástroje bubny, basu, ukukulele a například i Djembe.

Jsem rád, že jsem se tohoto projektu mohl účastnit, mám nové kamarády a zlepšil jsem si angličtinu už se nestydím mluvit. Na závěr bych chtěl poděkovat Hance za to, že mi řekla o INEXU-SDA a Janě že jsem se mohl zúčastit tohoto projekt. I v budoucnu bych rád spolupracoval s INEXEM-SDA nadále.
Děkuji.

Převzato ze stránek vzdělávacího projektu Gendalos, který je součástí neziskové organizace IQ Roma servis, z.s., která od roku 1997 usiluje o důstojné uplatnění Romů ve společnosti.

Chceš zažít svůj vlastní příběh na workcampu? Přečti si o našem programu dobrovolnictví pro všechny a vycestuj také!