Jmenuji se Gabriela Wilczková, je mi 24, odmalička trpím dětskou mozkovou obrnou. Pocházím s Karviné. Studuji Slezskou univerzitu v Opavě. Mezi mé koníčky patří knihy a hudba.

Gabčo, co bylo prvním impulzem pro tvoji první účast na workcampu?
Impulzem pro moji účast na workcampu byla touha poznat nové lidi a prostředí a zažít nevšední zážitky a momenty. A také zvědavost co se opravdu skrývá za slovem dobrovolnictví.

Jak snadné či obtížné je pro člověka s onemocněním dětské mozkové obrny (DMO) vybrat si workcamp a co jsi v souvislosti s přihlášením zvažovala?
Určující pro mě bylo, čeho se bude workcamp týkat. Proto jsem se rozhodla pro kategorii sociálních workcampů. Z těch jsem si potom vybrala dva, kterých jsem se chtěla zúčastnit. Důležité pro mě bylo, aby mi workcamp nabízel co nejvíce možností se zapojit, a zároveň abych se cítila být platným členem ve skupině.

S jakými výzvami nebo těžkostmi jsi se pak setkala v průběhu workcampu?
Celý workcamp pro mě byla jedna velká výzva. Jelikož jsem však věnovala velký čas výběru workcampu, měla jsem představu o tom, jak to bude vypadat. Největší strach jsem měla ze svojí angličtiny, ale podle všeho nebyla moje angličtina tak špatná.

V čem spočívala tvoje práce na workcampu? 
Naše práce spočívala v přípravě volnočasových aktivit pro seniory. Například jsme pro seniory připravili odpoledne s karetními a společenskými hrami, nebo hudební odpoledne.

Naučila jsi se nebo zjistila o sobě něco nového?
Neodmítat výzvy a utvrdila jsem se v tom, jaký jsem člověk, a co od života chci.

Jaký je tvůj nejsilnější zážitek z workcampu? 
Určitě setkání s paní Boženou, které je 107 let a je klientkou zařízení. Člověku se nepoštěstí každý den, že potká člověka, který se dožil tak úctyhodného věku.

Co si z něj odnášíš do dalšího života?
Skvělé zážitky a vzpomínky. Možnost potkat tak báječné lidi. Jak již jsem zmínila vpředešlé otázce, utvrdila jsem se v tom jaký člověk jsem.

Plánuješ dobrovolnické zapojení do budoucna?
Určitě plánuji dál sledovat dobrovolnickou komunitu.

Jaký vzkaz nebo doporučení máš pro případné zájemce s DMO o účast na workcampu?
Jděte do toho!

Gabči se ptala Jana z INEX-SDA

Chceš zažít svůj vlastní příběh na workcampu? Přečti si o našem programu dobrovolnictví pro všechny a vycestuj také!