Krátkodobé workcampy nejsou jedinou možností. Pokud chceš, aby tvé dobrovolnictví mělo co největší dopad a zároveň opravdu poznat danou zemi, místní komunitu a kulturu, jsou pro tebe dlouhodobé projekty jako dělané.😍

Poslední rok a půl byl náročný pro každého! Je nejvyšší čas se pořádně odměnit za to, že jsme to zvládli. Tím, ale nemáme na mysli odměnit jen svoje tělo, nebo třeba chuťové pohárky (masáží či sladkostí), ale i svého cestovatelského a dobrovolnického ducha, protože ti trpěli nejvíce. Pokud tě tedy v Česku následující 3 týdny, nebo déle nic nedrží, proč nespojit příjemné s užitečným? Vyjeď tam, kam tě to nejvíc táhne a přilož ruku k dílu.💙

Dlouhodobé projekty nabízíme, jak v zemích Evropy, tak především v zemích Asie, Afriky a Jižní Ameriky (tzv. země globálního Jihu). Zapojit se můžeš od 3 týdnů až po jeden rok, podle tvých preferencí a možností.

A jaké že to dlouhodobé dobrovolnictví přináší výhody?

 1. Flexibilní délka projektu
  Většina dlouhodobých projektů běží celý rok a je jen na tobě a tvých časových možnostech, na jak dlouho se zapojíš. Do přihlášky stačí uvést preferovaná data začátku a konce. My už se s naší partnerskou organizací spojíme, zda tě ve zvoleném termínu mohou hostovat. 
 1. Předodjezdové setkání 
  Nemusíš se obávat, že na projekt pojedeš bez jakékoli předchozí přípravy. Pokud si vybereš projekt v zemi globálního Jihu, v rámci Cyklu globálního dobrovolnictví, tě na tvou zkušenost díky předodjezdovému setkání připravíme! Termíny i přihlášku najdeš tady.
 1. Individuální dobrovolnictví 
  Na dlouhodobém projektu budeš většinou jediným dobrovolníkem/dobrovolnicí nebo v menší skupince 3-4 dobrovolníků. Díky tomu budeš moci daleko více komunikovat s místní komunitou a zároveň si vyzkoušet jaké to je spolehnout se sám/a na sebe. 
 1. Zajištění protiepidemických opatření
  Protože na projektu budeš jen ty (nebo menší skupinka) je pro hostitelskou organizaci jednodušší zajistit všechna hygienická opatření, která daný stát vyžaduje. Nemusíš se proto obávat, že by tvůj projekt byl z ničeho nic zrušen.  
 1. Cennější pomoc pro hostitelskou organizaci
  Jelikož na projektu strávíš delší dobu, zapojíš do dlouhodobějších úkolů, zjistíš více o fungování tamní komunity a zúročíš tak více svoji práci.
 1. Poznání nových (místních) lidí 
  Během dlouhodobého projektu budeš mít příležitost navázat hlubší vztahy s místní komunitou a sdílet s nimi společné chvíle. Po skončení projektu ti tak zůstanou přátelství a kontakty na celý život. 
 1. Více času na volný čas a cestování 
  Budeš mít dostatek volného času na objevování okolí. Zpravidla je volný víkend a během dlouhodobějšího projektu je možné se s místní organizací domluvit i na delší “dovolenou”. 
 1. Zlepšení v cizím jazyce 
  Čím déle na projektu zůstaneš, tím více se zlepšíš ve svých jazykových dovednostech!

Dlouhodobé dobrovolnictví tak představuje ideální balanc mezi tím, co to přinese místní komunitě a tobě.

Pojď do toho s námi! 😊


Potřebuješ ještě nějakou informaci?

Můžeš se taky přímo ozvat naší koordinátorce Alče na ltv@inexsda.cz

Pojď do toho zodpovědně!

Sleduj aktuální podmínky cestování na stránkách MZV!