13. července – 22. července

Workcamp se koná v malém městečku Horní Maršov v Krkonoších ve spolupráci s místní nevládní organizací SEVER a spadá do kategorie rodinných workcampů. SEVER se zaměřuje na environmentální vzdělávání a podporu odpovědného chování vůči přírodě a mezi lidmi samotnými. Spolupracuje se školami a organizuje ekologické programy pro studenty a učitele. Organizuje také vzdělávací a kulturní akce pro veřejnost. Organizace sídlí v domě DOTEK – Dům tradice, ekologie a kultury v Horním Maršově. Cílem „Rodinného workcampu v ekocentru Horní Maršov“ je rekonstrukce hřiště rezidenčního centra, které slouží jako ubytování pro studenty a dobrovolníky. Budete mít také příležitost objevit udržitelný způsob života a krásu českých hor.

Lehčí práci rukama si vyzkouší i vaši caparti

Pomůžete hlavně s renovací dětského hřiště. To bude zahrnovat úkoly, jako je terénní úprava dětského hřiště, natírání (plotu, herních prvků na dětské hřišti, venkovního posezení), vytváření vyvýšených záhonů, vyplétání vrbové chýše, úprava stávajících záhonů, vytvoření broukoviště ze spadlého stromu a úprava okolního terénu, rovnání palivového dřeva apod. Děti se zapojí s některými méně náročnými úkoly, jako je přesazování rostlinek do vyvýšených záhonů, mulčování (suchou trávou, lnem, slámou), opracovávání prkýnek a špalíků (pilníkem a smirkovým papírem) – na lavičky pro děti, výroba cedulek a pítek pro ptáky z keramické hlíny, sbírání bylinek do sušičky, vytváření obruby záhonů z kamenů, sklízení výpěstků ze zahrady, pletí, zalévání atd. Dobrovolníci, dobrovolnice a malí dobrovolníčci budou pracovat 5,5 hodiny denně, včetně 15minutové přestávky během dopolední práce a 1h přestávky na oběd. Mimopracovní vzdělávací činnosti zahrnují představení organizace, poslání, co děláme pro toho, abychom byli ekologicky udržitelní, ukázka ekologicko-výchovných programů i produktů pro turisty, večer krkonošské kuchyně a exkurzi do národního parku.

Chceš vyrazit na workcamp s dětmi, rodiči, babičkami a dědečky nebo tetičkami strýčky? Vyzkoušej Rodinný workcamp v ekocentru Horní Maršov.