Láká tě vyjet na workcamp jako vedoucí? Váháš, jestli to opravdu zkusit? Třeba pro tebe bude šance získat 5 dní dovolené navíc právě tím posledním impulzem při rozhodování.

Tento rok najdeš v INEXí databázi hned dva české workcampy, které splňují kritéria pro získání dovči navíc 💙 Jsou jimi Centre For All I a Centre For All II.

Jedná se o spolupráci s neziskovkou “Centrum pro všechny”, která pořádá letní tábory pro děti a mládež s i bez postižení. Oba workcampy se budou 1. týden odehrávat ve skautském centru v Nymburce a 2. týden v nedaleké vesnici Jizbice, kde budeš spát ve velkém stanu na zahradě.

A co tě na projektu čeká? Nejdříve dobrovolnický tým přiloží ruku k dílu při přípravě kempu a následně se bude věnovat dětem na táboře. Pokud se tedy campu zúčastníš, můžeš se těšit na různorodé aktivity, jako jsou bezbariérové hry, výlety nebo workshopy 🙌 Mimo to máš jedinečnou příležitost nahlédnout do světa lidí s hendikepem a rozšířit si tak své obzory. Získáš schopnost lépe porozumět lidským potřebám, komunikovat alternativními cestami a během vzdělávací části můžeš získat vědomosti o poruše autistického spektra a metodách práce s dětmi a mládeží se znevýhodněním.

Detailní informace o těchto workcampech nalezneš na následujících odkazech:

👉Chceš zjistit více o tom, jak to s tou dovolenou navíc funguje? V tomhle článku se dozvíš vše podstatné.

Co ti vedení workcampu přinese?
• Jedinečnou příležitost vyzkoušet si pozici leadera v různorodé skupině dobrovolníků.
Osobní seberozvoj, prozkoumání vlastních kompetencí a získání cenných zkušeností a dovedností.
Úžasný životní zážitek a spoustu dalšího…

Pokud se chceš o vedení workcampu dozvědět víc, inspirovat se zážitky bývalých vedoucích, nebo rovnou poslat přihlášku na vzdělávací cyklus, určitě neváhej navštívit tuto stránku 😊

Že tě výše zmíněné sociální workcampy nezaujaly? Nevadí! Máme v nabídce spoustu dalších možností ve čtyřech hlavních oblatech:

• pomáhám přírodě
• pomáhám památkám
• pomáhám komunitě
• pomáhám lidem

👨‍🎓 A pokud jsi student vysoké školy a pohráváš si s myšlenkou vyrazit v létě na workcamp jako vedoucí, určitě zvaž svou účast na jedinečném projektu INSPIRIT.

Můžeš tak pomoci navázat dialog mezi vysokými školami a dobrovolnickými organizacemi a dostat tak dobrovolnictví do škol.

Chceš vědět víc? Klikni sem👇