Hranice se otevírají, koronavirová opatření se uvolňují a ty přemýšlíš o workcampu v zahraničí?
My i naše zahraniční partnerské organizace děláme všechno proto, aby se alespoň některé z letních workcampů uskutečnily a nepřipravili jsme vás ani letos o mezinárodní zkušenost z workcampu. Na zahraniční workcampy, které máme v naší databázi, bylo možné se hlásit až doteď, jen bylo třeba brát v úvahu, že ne všechny z nich jsou ze strany hostitelů definitivně potvrzeny. Proto jsme po přijetí žádali o odložení zajištění dopravy i pojištění, dokud workcamp nebude s jistotou potvrzen.

Už teď však víme, že některé workcampy se konat budou (samozřejmě pokud nedojde k nenadálé změně situace v dané zemi, či regionu) a hostitel je schopen zajistit všechny hygienické podmínky, které jsou potřeba. Po přijetí se tak můžeš začít hned připravovat na cestu. Pokud budeš cestovat autobusy FlixBus, napiš nám o 15% slevu na jízdenku.

Protože je letošní workcampová sezóna netradiční, na zahraničním workcampu můžete být v menší skupince společně s více místními a je dobré být flexibilní k případné změně náplně práce.
Pokud pro tento rok dáš přednost strávení léta u nás, moc rádi tě přivítáme na některém z našich workcampů v Česku. Stále si můžeš vybírat z více než 20 workcampů po celé naší zemi na spoustě krásných míst. Pokud tě to táhne za hranice, mrkni na projekty, které jsou potvrzené.

Nic tě dostatečně nezaujalo? Nezoufej! V databázi je celá řada dalších workcampů. Jen ti prozatím s čistým svědomím nemůžeme u všech slíbit, že proběhnou a budeš si tak muset počkat trochu déle.