FlixBus byl založen v roce 2013 a působí po celé Evropě a USA. Spolupráce právě s tímto dopravcem není náhodná. FlixBus je příkladem toho, jak i dopravní společnost může vystupovat společensky odpovědně. Zelený je totiž nejen nátěr všech autobusů, ale také přístup společnosti k životnímu prostředí. Autobusy jsou oproti letadlům prokazatelně efektivnější při spotřebě paliva a produkují méně skleníkových plynů. Každý cestující má navíc při objednávce jízdenky možnost přispět ke snížení znečištění ovzduší. Dobrovolným finančním příspěvek (asi 1 až 3 % původní ceny jízdenky) kompenzuješ emise oxidu uhličitého vyprodukovaného během tvojí cesty.

Na navázání spolupráce má lví podíl Asociace společenské odpovědnosti. Jejím cílem je propojovat neziskový a firemní sektor za účelem oboustranně prospěšné kooperace. A byla to právě jedna z jejich událostí, na které jsme se potkali se zástupci FlixBusu a započali spolupráci.

Jak slevu uplatnit?
Zjisti si, jestli FlixBus jezdí do blízkosti workcampu nebo jízda s FlixBusem pokryje alespoň část cesty. V případě, že tomu tak je, napiš nám na sleva@inexsda.cz své jméno, název, místo a termín workcampu, na který si svou jízdenku chceš zakoupit. Obratem ti zašleme slevový kód, který zadáš při objednávce jízdenky. Sleva pak platí na celý obsah košíku, tedy i na navazující spoje nebo na dopravu zpátky z workcampu.