Současný web byl spuštěn v květnu 2019 a jsme s ním spokojení. Jen nám tu a tam zazlobí a také máme několik vymyšlených několik chytrých, odborníky posvěcených nápadů, které by nám pomohly s potřebnou konverzí a novým návštěvníkům s orientací na stránkách. Hlavní programátor webu nám i nadále pomáhá s implementací novot i s opravami bugů. Je na to ale sám a práce je stále dost. Proto píšeme tuhle výzvu a doufáme, že se najde dobrák či dva, který/kteří přiloží ruku k dílů a na střednědobé až dlouhodobé bázi nám pomůžou. Potřebujeme, aby se dobrovolník vyznal v PHP, Javascriptu, HTML a CSS (včetně Sass) a aby dokázal zapracovávat změny do už existujícího systému, který na webu máme.

Nejsme randomáci

Kuba, zmiňovaný hlavní programátor, je připravený na vše dohlížet. Náš web je postavený na WordPressu a ke správě jeho šablony používáme repository na GitHubu. To děláme proto, abychom si vzájemně nepřepisovali nové změny a taky abychom měli kde efektivně evidovat nutné opravy a vylepšení. Potřebná vylepšení máme prioritizovaná a naše spolupráce by tak byla nanejvýš efektivní.

Co tam tak máme za úkoly?

Jak už bylo řečeno, máme tu pár chybiček, které potřebujeme odstranit. Trochu nám občas hapruje databáze workcampů. Kupříkladu tlačítko, které má vést do vyfiltrované databáze s pouze českými workcampy, občas načte databázi bez filtru. Podobných drobností tam máme několik a my bychom to rádi pročistili.

Jsou tam ale i úkoly kreativnější. To jsou ony nápady, které jen čekají na zpracování. Header domovské stránky (ale také jednotlivých podstránek) chceme oživit fotkami. Potřebujeme k tomu, aby to vypadalo hezky nejen na desktopech, ale také v mobilech.

Také víme, že by pro růst počtu přihlášek na workcampy pomohlo, kdybychom měli na domovské stránce vytažený filtr databáze projektů, který urychlí a usnadní proces vybírání workcampu.

Tak to jen tak pro představu, o jak velké úkoly jde. Veškerou potřebnou grafiku ti připraví profesionální webová grafička.

Jak tu spolupráci vidíme?

Na webu je průběžně co opravovat, zlepšovat. I teď, během sezóny se naskytne chybička, kterou potřebujeme vyřešit ASAP. 🙂 Proto bychom byli rádi, kdybys mohl/a začít co nejdříve.
Podzim a začátek zimy je pro nás pak ideálním obdobím, kdy se můžeme věnovat práci rozvíjení našich systémů a máme více času na větší, strategická plánování. Proto chceme věnovat dostatek času i rozvoji webu. V
Časová dotace se těžko odhaduje a ještě hůře vymáhá od někoho, kdo pracuje na bázi dobrovolníka. Naše představa je něco okolo 15/20 hodinami měsíčně, ale nepohrdneme ničím, co nám bude dávat smysl. Přítomnost u nás v kanclu určitě není nutná. Spíše bychom to viděli na jedno/dvě setkání a pak už si klidně můžeme jen volat a psát. Pokud ti ale více vyhovuje častější osobní potkávání, rádi se ti přizpůsobíme.

Jsme si vědomi, že neslibujeme moc. Zajímavou zkušenost a dobrý pocit. Loňský rok nás trochu vypekl a adekvátní finanční ohodnocení si tak dovolit nemůžeme. Potřebujeme zkrátka dobráka nebo dobračku :).

Jestli máš vůli pomoct neziskovce, která se snaží jít s dobou a dělá první a poslední pro zájemce o dobrovolnictví, napiš mi co nejdříve na marketa.rysava@inexsda.cz a pobavme se o spolupráci. Předem děkuje Markéta a tým INEXu.