RespON již 6 let inspiruje jednotlivce a firmy k větší udržitelnosti!

V našem názvu zní „(turn the) responsibility ON“ a přesně o to nám jde – snažíme se, aby se lidé chovali zodpovědně a šetrně k přírodě. Od roku 2015 pořádáme:

  • prezentace a workshopy pro veřejnost, aby si každý vyzkoušel, jak omezit odpad třeba v koupelně nebo kuchyni (zero waste),
  • Večery udržitelnosti, kde promítáme tematické dokumenty a zveme zajímavé hosty, 
  • putovní výstavu s plakáty, které vybízejí k ekologickému chování.

Dále jsme se se svým interaktivním stánkem zúčastnili bezpočtu konferencí a akcí jiných pořadatelů. Naše konzultace s Úřadem městské části Praha 3 vyústily v pořízení komunitní lednice a do dalších konzultačních projektů se nyní pouštíme! Během pandemie jsme točili videa a epizodu podcastu.

Co si v RespON můžeš vyzkoušet & co si odneseš


Je jedno, jestli máš čas každý týden, nebo spíš jednorázově před velkou akcí. Jednou měsíčně se scházíme v kavárně nebo po Skypu a každý se zapojuje podle svých možností. Můžeš s námi v dobrovolnické verzi zažít projektový management, nahlédnout do zákulisí webu či komunikovat s našimi fanoušky (česky a anglicky) na Facebooku, Instagramu či LinkedInu. Učíme se jeden od druhého a zkušenosti z RespON uplatníš i jinde.

Zaujali jsme tě? Ozvi se nám!

Zkrátka ať už tě baví organizování, psaní blogu či na sociální sítě, veřejné debaty, praktické workshopy, nebo vyhledávání informací o cirkulární ekonomice pro konzultační projekt, rádi tě přivítáme mezi námi – stačí napsat na responcz@gmail.com nebo na Facebooku
Těší se na tebe Markéta, Jirka, Eva a Zana!