Scroll to top

Virtuální workcampy

Svět je online! Karanténa nás uzavřela doma, ale nezničila dobrovolnického ducha. Zúčastni se virtuálního workcampu.

Co jsou virtuální workcampy?

Roky 2020, 2021 a všude skloňovaný koronavirus nás „donutil“ přesunout většinu aktivit do online prostoru, včetně workcampů. Fyzické workcampy byly sice rušeny, často je však plnohodnotně nahradily tzv. virtuální či online workcampy. Hranice online světa jsou nekonečné a prostřednictvím virtuálních workcampů jste se mohli setkat s dobrovolníky z celého světa a „společně“ pracovat, učit se, sdílet, procvičovat cizí jazyk i trávit volný čas.

Virtuální workcampy se ukázaly jako skvělý nápad a proto budou pokračovat i v roce 2021! V nabídce budou také nejrůznější výzvy, diskuzní a vzdělávací workshopy nebo jazykové „kluby“. Jak to celé funguje a kde nabídku najdeš se dočteš níže.

Jak to bude probíhat?

Mnoho organizací nalézá různé smysluplné činnosti, které je možné dělat společně online. A tak přišly s několika „do it yourself“ workshopy, kde se můžeš naučit vyrábět všemožné k přírodě šetrné produkty, přírodní kosmetika nebo také školení zaměřené na zahrádkaření. Najdeš také programy, zaměření na kulturní nebo globální témata.

Na virtuálním workcampu navíc budeš moci sdílet své nápady, zkušenosti nebo třeba recepty s ostatním účastnicemi a účastníky tak, jako to bývá na klasickém „offline“ workcampu.

Jak se zapojit?

Stačí si projít databázi online workcampů a dalších aktivit, která je průběžně aktualizována a doplňována a na vybraný workcamp či workshop se přihlásit. Po přihlášení se ti ozve hostitelská organizace s podrobnějšími informacemi, jak se zapojit. Některé online workcampy pro jednodušší komunikace používají platformu Slack. Pokud tomu tak bude, stačí si jednoduše založit účet (pokud ho ještě nemáš). Můžeš se zapojit do tolika online událostí, do kolika budeš chtít!
V databázi klikni na filtraci dle zaměření – VIRT a zobrazí se ti všechny dostupné možnosti.

Podmínky účasti

Za virtuální workcampy, na který se přihlásíš přes naši webovou databázi se hradí registrační poplatek 200 Kč, který nám pokrývá administrativu tvojí přihlášky. Jiné další náklady už nemáš (pokud není uveden poplatek hostiteli – např. za pozvání odborníka). Po absolvování jedné nebo více online aktivit je možné vystavit certifikát potvrzující tvé aktivní zapojení a nabyté znalosti.

Kontakt

Alena Cabalka  
workcamp@inexsda.cz
+420 731 163 670

Grilování (nejen) vedoucích v Praze, 23.5.

Už tradičně se sejdeme u dobrého jídla a pití. Popovídáme si o vedení workcampů v Česku, co to přesně znamená, co díky tomu můžeš zažít, ale také o všem ostatním. Akce je pro INEXí zaměstance a zaměstnankyně, stážisty*ky, aktivní dobrovolníky a dobrovolnice i všechny ty, kteří na workcampu byli už před delší dobou, nebo neopak ty, kteří nad tím teprve přemýšlí. Těšíme se na tebe!