Scroll to top

INSPIRIT pro univerzity

Rádi byste svým studentům nabídli praxi nebo stáž, která je bude opravdu rozvíjet?

Probuďme ve studentech inspirativní lídry! 
Zapojte se do Erasmus+ projektu INSPIRIT a dejte svým studentům příležitost rozvíjet se v roli lídrů mezinárodních dobrovolnických projektů (workcampů).

Co jsou to workcampy?

Dvoutýdenní mezinárodní dobrovolnické projekty, které se konají po celém světě letos již po 100 let. V České republice pořádáme cca 40 workcampů ročně se zaměřením na ekologii, renovaci památek, komunitní rozvoj a sociální práci.

Kdo je to lídr workcampu?

Dobrovolník/ce, který/á ve dvojici vede jeden z workcampů v ČR a má na starosti organizaci a koordinaci práce a volného času mezinárodní skupiny, komunikaci s místním partnerem zadávajícím práci na místě projektu (zástupci obcí, spolků a neziskovek), propagaci i evaluaci celého projektu.

Proč vedení workcampů zařadit na seznam praxí a stáží?

►univerzita podpoří interkulturní učení a aktivní občanství svých studentů
►studenti projdou efektivním učebním procesem Vzdělávacího cyklu pro vedoucí:

  • víkendová příprava lídrů (partnerský leadership, nenásilná komunikace, projekt managment, skupinová dynamika, mezinárodní dobrovolnictví apod.)
  • vedení workcampu (lze vybrat téma workcampu dle studijního oboru)
  • evaluace projektu, reflexe role lídra i celého učebního procesu

Co nabízíme studentům a univerzitám v rámci projektu INSPIRIT?

• vedení workcampů jako stáž či praxe v rozsahu 150 – 250 h
• účast studentů v kvalitativním výzkumu měřícím rozvoj jejich kompetencí
• účast na mezinárodním setkání lídrů rozvíjejícím prezentační dovednosti a kreativitu studentů v multiplikačních aktivitách k udržitelnému šíření mezinárodního dobrovolnictví na vaší univerzitě

Pro více informací kontaktujte koordinátorku projektu Veroniku Markovou na veronika.markova@inexsda.cz.

Staň se vedoucí*m českého workcampu

7 workcampů stále hledá své vedoucí. Staneš se jedním*ou z našich superhrdinů*ek? Vyzkoušej si vedení mezinárodní skupinky, zlepši se v organizaci, komunikaci, etc. a zároveň nám pomoz zachránit workcamp. Přečti si víc, ať zjistíš vedením jakého workcampu můžeš dostat v práci 5 dní dovči navíc. Máš už zkušenosti s prací s mládeží? U 1 workcampu můžeš dostat i odměnu až 10 000 Kč.