Workcamp bude probíhat jak ve městě Police nad Metují, tak i v jeho okolí, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Broumovsko. Pracovat budeš především v přírodě. Budeš vytvářet vodní plochy vykopáváním děr, čištěním cest a silnic v lese umožníš lidem lepší přístup. Také budeš pomáhat místním ekologickým zemědělcům.

Během studijní části workcampu poznáš prostřednictvím exkurzí blíže CHKO Broumovsko. Dozvíš se více informací o skalních městech nebo vybraných barokních stavbách. Kromě toho budeš moct diskutovat s místním ekologem o zadržování vody v krajině. Také si budeš moct popovídat s ornitologem, historikem nebo ekologickými zemědělci o dalších tématech.

Co můžeš dělat ve volném čase? Nabízí se pestrá škála aktivit, kterými můžeš objevovat tuto krásnou oblast. Těmi jsou například horolezectví, jízda na kole, procházky, návštěvy památek nebo koupání v rybnících či bazénech. Ve městě je dostatečná občanská vybavenost, takže můžeš zajít i do kina nebo divadla.
Můžeš se těšit  i na mezinárodní večeři, kde se s dalšími dobrovolníky sejdeš s místními obyvateli 🙂

Občas si budeš brát oběd s sebou, tak si nezapomeň přinést krabičku na oběd. Můžeš si přinést i vlastní hudební nástroj. Zpestři si léto nezapomenutelnými zážitky a vyraž na tento parádní workcamp 🙂

Termín workcampu: 29. srpna – 12. září (15 dní)