Předodjezdové setkání umožňuje dobrovolníkům zasadit jejich dobrovolnickou zkušenost do širšího globálního kontextu. Zároveň nabízí metody pro kritickou analýzu vztahů mezi globálním Jihem a Severem a prostor pro mapování vlastní identity.

Co je cílem předodjezdového setkání?

Rozvinout kritické myšlení, sebe-reflexi, mediální gramotnost a seznámit se se základy kritického globálního vzdělávání v kontextu mezinárodního dobrovolnictví.

Co není cílem předodjezdového setkání?

Poskytnout informace k praktické přípravě (např. co si vzít s sebou) nebo informovat o reáliích projektových zemí.

Co tě na setkání čeká?

  • Formou neformálního učení a diskuzí pronikneš pod pokličku etického globálního dobrovolnictví v zemích globálního Jihu.
  • Potkáš se s dalšími dobrovolníky, kteří vyjíždějí na podobné projekty a budeš mít příležitost s nimi sdílet své zkušenosti, očekávání a motivace.
  • I přesto, že cílem setkání není nabídnout komplexní cestovatelské rady, část setkání bude věnována sdílení praktických doporučení zkušených lektorů a užitečných zdrojů informací.
  • Čeká tě inspirativní víkend, během kterého budeš mít možnost lépe poznat nejen další dobrovolníky, tým INEX-SDA, ale i sebe.

Chceš o setkání vědět víc? Přečti si článek na našem blogu a podívej se na fotky z květnového víkendu.

Kdy a kde?

Vyber si jeden z termínů před plánovaným odjezdem:

10.-12. května 2019 ve skautském středisku Tortuga v Nymburce.

PŘIHLÁSIT SE

28.-30. června 2019 ve skautském středisku Tortuga v Nymburce.

PŘIHLÁSIT SE

podzimní termín:

8.-10. listopadu 2019 (přihlašování bude spuštěno během léta)

Na setkání budeš vítán/a i pokud se o účasti na projektu v jedné ze zemí Střední a Jižní Ameriky, Afriky, Asie, Oceánie a Blízkého východu teprve rozhoduješ. Setkání je ale otevřené také pro dobrovolníky přijaté na projekty, které do CGD nespadají, a také pro veřejnost.

S dotazy ohledně obsahu a účasti na Předodjezdovém setkání se obracej na vzdelavani@inexsda.cz