Na workcamp jsem chtěla jet už strašně dlouho. Kamarádčina o dost let starší ségra jich totiž pár prožila jako účastnice i jako pořadatelka a mě ta představa nadchla. No a letos – v osmnácti a s maturitou – jsem konečně vyrazila.

U vybírání jsem strávila asi milion hodin, ale nakonec jsem si stejně vybrala takový, od kterého jsem moc nevěděla, co čekat. Ale byl v Estonsku, kde to je krásný! A taky (a to hlavně) mě zaujalo, že na něj neměli jet jenom lidé z jiných zemí, ale že tam taky měli být místní.
Teď je důležité zmínit, že já fakt nejsem extrovert. A že seznamování není úplně můj šálek kávy. Nikdy nevím, o čem se s lidmi bavit a jak vůbec začít. I přes tohle jsem ale usoudila, že workcamp bude skvělý jednak pro mou angličtinu a jednak díky němu získám nové zkušenosti. A že ti noví lidé, které potkám, tam taky budou proto, aby poznali nové lidi, tudíž se se mnou bavit prostě budou muset.

První společné setkání bylo přirozeně trochu rozpačité. Seděli jsme u stolu, jedli večeři a nikdo moc nevěděl, co říct. A pak v nějakém okamžiku přišel zlom – možná při nějaké z těch pár seznamovacích her, které jsme hráli – a najednou bylo všechno dobré. A další den už jsme řešili smysl života a tak.
Naše náplň nebyla nijak převratná, malovali jsme stěny, natírali prkna, odlupovali starou barvu ze zdí, pleli zahrádku a trhali černý rybíz (to bylo nejlepší samozřejmě!). Ale u všeho jsme si mohli povídat nebo poslouchat hudbu a bylo to nejlepší. Po práci jsme jezdili na výlety do okolí, hráli Uno, vedli deep rozhovory a zkrátka dělali všechno možný.

A musím říct, že to byly dva úplně nejlepší týdny. Nekecám. Rozmluvila jsem se, získala nové zkušenosti a hlavně mám nové kamarády z celého světa. Až nevím, jestli jet dřív na návštěvu do Jižní Koreje, Galicie, nebo zpátky do Estonska. Teď mě čeká vysoká a já jen doufám, že tam budou taky tak skvělí lidé a že seznamování bude taky tak v pohodě. Jo a taky ještě doufám, že tohle nebyla nějaká šílená výjimka a moje další workcampy budou taky tak skvělé.

Chceš zažít svůj vlastní příběh na workcampu? Tak si vyber z naší aktuální nabídky a vycestuj také!