Chceš zažít skvělé léto, mít kupu netradičních zážitků, naučit se nové věci, a ještě pomoc tam, kde je to potřeba? Pak je pro tebe vedení workcampu jako stvořené. Během workcampu se zapojíš do pomoci a zároveň uděláš velký krok ve vlastním seberozvoji, seznámíš se s novými lidmi a zažiješ spoustu zábavy.

Máš trochu obavy pustit se do toho sám/a? Téměř každý workcamp potřebuje dva/dvě vedoucí, tak se do toho můžeš pustit s kamarádem či kamarádkou. A pokud byste chtěli jet ve více lidech, můžeš vést workcamp, kterého se tví přátelé zúčastní jako „řadoví“ dobrovolníci. Kdo by nechtěl šéfovat kámošům, že?

A jaké workcampy Ti nabízíme? Během léta a začátku podzimu se uskuteční workcampy v různých koutech České republiky. Můžeš si tak vybrat workcamp ve svém okolí, nebo se naopak podívat do míst, které ještě neznáš.

Naše workcampy se změřují na čtyři hlavní témata:

  • Pomoc místní komunitě
  • Pomoc památkám
  • Pomoc lidem
  • Pomoc přírodě

A co to vlastně znamená?

Pokud tě láká pomoc místním komunitám, můžeš vést workcamp třeba ve vsi Odolena Voda, kde budeš společně s dobrovolníky stavět prolézačky z přírodních materiálů či pokládat chodníčky. Pomáhat komunitě můžeš ale třeba i v Praze, a to v kulturním centru Alta v prostorách Invalidovny. S dobrovolníky se tak budeš podílet na produkční práci během výstav a na výzdobě venkovních i vnitřních prostor galerie a kavárny.

Jestliže se chceš zapojit do oživování historie, můžeš pomoci při rekonstrukci historické budovy pivovaru v Čechtíně, nebo kláštera Porta Coeli v Překlášteří. Nebo tě láká strávit část léta na hradě nebo zámku? Můžeme ti nabídnout workcamp na hradě Grabštějn jehož historie sahá do 13. století, na západočeském hradě Hartenberg, který býval třetím největším hradem v Čechách, na zámku Veselí na Klatovsku, nebo na teenage workcampu na hradě Hauenštejn.

Nebo chceš přes léto raději pomáhat lidem? Můžeš vést workcamp v Jizbici, kde budeš připravovat tábor pro děti s mentálním a tělesným postižením, na kterém následně pomůžeš s programem. Další možností je připravovat volnočasové aktivity a různé workshopy pro klienty domova pro seniory v Praze. Jestliže chceš raději vést workcamp na venkově, můžeš se zapojit do sázení a sklizně v komunitním centru v Českých Kopistech.

V neposlední řadě můžeš pomoc přírodě a strávit tak léto mimo civilizaci. Jednou z možností je workcamp v Rychlebských horách, kde budeš společně s dobrovolníky udržovat okolí nově postaveného hobitína a naučíš se třeba tradiční techniky sečení luk na lokálním festivalu. Krásný konec léta také můžeš prožít v Adršpachu a zároveň pomoci zajištění dostatku vody v CHKO vytvářením tůněk. Na pomoc přírodě máme také rodinné workcampy Českém lese v Horním Maršově.

Zaujal tě některý konkrétní workcamp nebo zatím nemáš vybráno, ale víš, že chceš vedení workcampu zkusit?

Pokud se chceš do workcampu zapojit jako účastník, prohlédni si naši kompletní nabídku projektů.

V případě dotazů se na mě neváhej obrátit na emailu campleaders@inexsda.cz