Workcamp se koná v malé vesnici Štolmíř ve spolupráci s místní neziskovou organizací Mamaloca. Tato organizace pracuje pro místní komunitu v souladu s přírodou. Organizace se věnuje vzdělávání, pomoci komunitě a podpoře kulturního života ve Štolmíři a okolí. Mezi její aktivity patří vedení IT klubu pro seniory, vedení dětských skupin a organizace příměstských táborů. Také se snaží o záchránu místního kostela sv. Havla, organizuje koncerty, divadelní představení a festivaly. Každý měsíc umožňují péct chleba místním obyvatelům ve speciální peci. Cílem tohoto workcampu je pomoci s renovací kostela sv. Havla, vytvořit venkovní posezení a pomoci s organizací uměleckého příměstského tábora pro děti.

Fyzická práce i pomoc při dětském táboře

Budete se podílet na různých aktivitách:

a) práce v oblasti kolem kostela. Odstraňování invazivních rostlin, čištění náhrobků, stavba lešení, zasklení oken atd.
b) tvorba a instalace venkovního nábytku a dalších prvků ve vesnici jako jsou lavičky, sochy nebo altány.
c) pomoc s organizací workshopů během denního tábora pro 30 dětí. Budou vybráni minimálně 4 dobrovolníci s ohledem na jejich preference v motivačním dopisu.

Mimopracovní činnost zahrnuje návštěvu kovářské dílny, exkurzi do pivovaru, pečení chleba, návštěvu obchodu s keramikou a velké množství manuálních aktivit. Poznáte také hostící organizaci a její aktivity a budete mít možnost navštívit kostel sv. Havla s komentovanou prohlídkou.

Pokud tě láká workcamp(y) vést, mrkni do sekce o campleaderech. Jestli se chceš workcampu účastnit jako „řadový“ člen týmu, pokračuj na další řádky.

Workcamp se koná ve dvou na sebe navazujících termínech. Můžeš si tak vybrat mezi pětidenní a sedmidenní variantou.

5. července až 11. července 2020

12. července až 18. července 2020