Workcamp je pořádán ve spolupráci s neziskovou organizací Šemík, která působí v malé vesnici Čechtín. Organizace se zaměřuje na realizace sociálních programů a projektů přispívajících ke kulturnímu a společenskému rozvoji regionu, na obnovu tradic, obnovu a rozvoj tradičních rukodělných řemesel, pořádání společenských a řemeslných slavností. A také momentálně renovují starý pivovar v Čechtíně. Organizace pořádá historické módní přehlídky a ukázky řemesel a provozuje muzeum svatebních šatů. Cílem workcampu je postupná obnova areálu bývalého pivovaru, oživení prostoru a jeho zpřístupnění veřejnosti (workshopy řemesel, kulturní akce apod.). Vrácení života kulturní památce.

Bude to správná makačka

Pod vedením hostující organizace budete odstraňovat beton ze staré sýpky za účelem navrácení historické podlahy do původního stavu. Budete uklízet další prostory a připravovat je na rekonstrukci. Aktivity mohou zahrnovat zdění, malování, bourání, stavění plotu, rekonstrukce podlah. Práce bude vycházet ze současných potřeb a bude záležet na schopnostech a zájmech účastníků. Práce bude fyzického rázu. Další možností bude pomoc muzeu. Vzdělávací činnost zahrnují prohlídku areálu pivovaru s výkladem, setkání s místními a členy spolku, přednášku o historii svatebních šatů nebo možnost uspořádání módní přehlídky v historických kostýmech. Ve volném čase se navíc můžete s bandou vydat do 12 km vzdálené Třebíče.

Pokud tě láká workcamp(y) vést, mrkni do sekce o campleaderech. Jestli se chceš workcampu účastnit jako „řadový“ člen týmu, pokračuj na další řádky.

Workcamp se koná ve čtyřech termínech. Můžeš si vybrat mezi pětidenními a sedmidenními variantami.

26. června až 30. června 2020

projekt již proběhl ✔️

2. července až 8. července 2020

projekt již proběhl ✔️

4. září až 8. září 2020

10. září až 16. září 2020