RespON inspiruje jednotlivce a firmy k větší udržitelnosti!

V našem názvu zní „(turn the) responsibility ON“ a přesně o to nám jde – snažíme se, aby se lidé chovali zodpovědně a šetrně k přírodě. Od roku 2015 pořádáme:

  • prezentace a workshopy pro veřejnost, aby si každý vyzkoušel, jak si vyrobit vlastní produkty doma (prací prášek, suchý šampon, apod.) a tím moci omezit zbytečný jednorázový odpad,
  • Večery udržitelnosti, kde promítáme tematické dokumenty a zveme zajímavé hosty, 
  • putovní výstavu s plakáty, které vybízejí k ekologickému chování.

Dále jsme se se svým interaktivním stánkem zúčastnili bezpočtu konferencí a akcí jiných pořadatelů. Naše konzultace např. vedli na Náplavku (používání znovupoužitelných plastových kelímků místo jednorázových), na Prahu 3 (komunitní lednice) nebo do nákupních center (odbourávání jednorázového nádobí v restauracích). Do dalších konzultačních projektů se plánujeme pouštět i dál!

Během pandemie jsme kromě různých webinářů také natočili videa a epizodu podcastu.
O RespONu si taky můžeš zjistit víc díky DOBRO.CASTu:

Co si v RespON můžeš vyzkoušet & co si odneseš

Je jedno, jestli máš čas každý týden, nebo spíš jednorázově před velkou akcí. Jednou měsíčně se scházíme v kavárně nebo po Skypu a každý se zapojuje podle svých možností. Můžeš s námi v dobrovolnické verzi zažít projektový management, nahlédnout do zákulisí webu či komunikovat s našimi fanoušky (česky a anglicky) na Facebooku, Instagramu či LinkedInu. Učíme se jeden od druhého a zkušenosti z RespON uplatníš i jinde.

Zaujali jsme tě? Ozvi se nám!

Zkrátka ať už tě baví organizování, psaní blogu či na sociální sítě, veřejné debaty, praktické workshopy, nebo vyhledávání informací o cirkulární ekonomice pro konzultační projekt, rádi tě přivítáme mezi námi – stačí napsat na responcz@gmail.com nebo na Facebooku
Těší se na tebe Markéta, Jirka, Eva, Erika a Zana!