Grabštejn je středověký hrad, který byl později přebudován na renesanční zámek. Za komunistického režimu byl zničen a od té doby prošel rekonstrukcí. Nyní je otevřený pro širokou veřejnost a ukazuje život tehdejší společnosti. Návštěvníci hradu se mohou zúčastnit komentované prohlídky a dalších kulturních a vzdělávacích aktivit. Hrad je státní instituce a je ve správě Národního památkového ústavu pod Ministerstvem kultury. Cílem workcampu je pomoci místním pracovníkům s údržbou parku a okolí.

Nic pro padavky

Dobrovolníci budou pracovat v přilehlém parku. Půjde o fyzicky náročné činnosti – práce ve svažitém a nerovném terénu (velmi prudké svahy) – kácení náletů a jejich pálení, sekání trávy – vč. kopřiv, pletí, hrabání a další zahradnické práce, přenášení břemen (dřevo, kameny atp.), zametání a sbírání odpadků, údržba přístupových cest, úklid půd, nátěry treláží a dalších konstrukcí. Budete také pomáhat v areálu hradu (pomoc s renovací, uklízení, malování). Nutný pohodlný pracovní oděv adekvátní náročnosti práce-pevná, plná obuv, oblečení, které si můžete umazat/zničit. Mimopracovní činnosti budou zahrnovat také přednášku o zámku a hradním parku.

Pokud tě láká workcamp(y) vést, mrkni do sekce o campleaderech. Jestli se chceš workcampu účastnit jako „řadový“ člen týmu, klikni na tlačítko a dozvíš se vše potřebné.