Nic se nezpropaguje samo a dobrovolnické projekty nejsou výjimkou. Proto ani v INEXu nepodceňujeme marketing a PR a děláme vše nezbytné pro to, aby o workcampech (a nejen o nich) vědělo co nejvíce lidí a měli chuť se na ně vydat. Neustále ladíme web, komunikujeme s médii, organizujeme eventy a podobně, jako dnes každá firma a organizace, jsme na sociálních sítích.

Tvoje role

Na Facebooku máme přes 9000 fanoušků. Instagram jsme rozjeli později a akorát jsme překročili tisícovku. Další sítě v tuto chvíli nevyužíváme, ale neznamená to, že nemůžeme začít, když v tom uvidíme smysl. Tvým úkolem, jestli se k nám přidáš, bude podílet se na tvorbě strategie sociálních sítí, na kampaních a média plánu. Navíc, pokud máš jen trochu spisovatelské střevo, uvítáme tvou výpomoc s psaním nebo editací článků, které také sdílíme na Facebooku. Základy grafiky jsou výhodou, určitě ale neber jako stopku, pokud grafiku neovládáš. My ti ji nachystáme a ty se budeš moci soustředit na monitoring témat pro náš obsah, copywriting, interakci s fanoušky nebo také vyhledávání a domlouvání spolupráce s influencery. Na správu „socek“ používáme Kontentino, které nám značně usnadňuje život a tobě dá možnost si osahat praktický nástroj, se kterým (nebo jeho obdobou) se dost možná při práci v marketingu ještě setkáš.

Jak to bude probíhat

V rámci stáže si také můžeš vyhradit nějaký čas na sebevzdělání v obsahovém marketingu. K dispozici ti bude „bible“ sociálních sítí Jak na sítě. V INEXu máme také možnost probrat cokoli s naším mentorem nebo můžeme sehnat odborníka na konkrétní marketingový podobor, třeba právě sociální sítě. Kromě toho budeš neustále v kontaktu se mnou, Adamem. Já marketing v INEXu vedu od podzimu roku 2018. Za tu dobu už trochu vím, co nám na sociálních sítích funguje a co ne. Proto se nemusíš bát, že by bylo všechno na tobě. Máme čerstvý komunikační manuál, zároveň ale budeme v tvé práci chtít vidět iniciativu a trochu zdravého experimentování, které na sociální sítě patří.

Technikálie

Stáž je to neplacená. „Platíme“ nabytými zkušenostmi a znalostmi a dobrým pocitem z poctivé práce pro veřejně prospěšnou organizaci. Na stáži navíc přičichneš k chodu neziskové organizace, která příští rok oslaví už 30 let své existence. Někomu se to může zdát jako málo, ale pokaždé se nám na stáže několik zájemkyň a zájemců hlásí, tak to zřejmě dává smysl nejen nám. 🙂

Začátek stáže směřujeme na 7. září a obvykle je tříměsíční. Jsme ale flexibilní a s termíny se tak dá hýbat. Čemu se nebráníme vůbec, je protažení stáže na delší dobu. To ti dovolí si více věcí oťukat a získat tak skutečně cenné know-how, které pak můžeš krásně zužitkovat při hledání práce v oboru marketingu. Vše tak záleží na tvé vůli a na oboustranné spokojenosti se spoluprací. Část práce je možné dělat na dálku. Vzhledem k povaze práce „sockaře“ je to snad i nezbytné. Ze zkušenosti ale víme, že stáže fungují podstatně lépe, pokud je nový parťák schopný alespoň jednou v týdnu chodit k nám do kanceláře na Vinohradech a je připravený stáži věnovat okolo deseti hodin týdně. Pokud tě bude čekat třeba těžká zkouška, stačí to dát dopředu vědět a poladíme harmonogram tak, aby pro tebe nebyla stáž zátěží. Zkrátka chceme, aby byla stáž přínosná pro nás i pro tebe. Určitě také můžeš počítat s tím, že ti vypíšeme potvrzení o absolvování stáže – pro školu nebo budoucího zaměstnavatele.

Tak co, myslíš, že je to pro tebe? Napiš mi do 28. srpna na adam.ludvik@inexsda.cz a domluvíme se na dalších krocích.