O nadcházející akci

V březnu se chystáme na druhé dobrovolnictví na den. Ve spolupráci s Centrem pro všechny budeme asistovat lidem se znevýhodněním na výletě do Tábora. Kromě toho, že pomůžeš dobré věci, získáš nevšední zkušenost, potkáš zajímavé lidi si také si osladíš den návštěvou Muzea čokolády a marcipánu.
Spolu s dalšími asi 10 účastníky*cemi budeš doprovázet lidi se znevýhodněním (dospělé i děti) na výletě a asistovat jim. Může se jednat o znevýhodnění mentální nebo fyzické. Cílem je, abychom klientům*kám a pracovníkům*cím Centra pro všechny pomohli si užít návštěvu Muzea čokolády a marcipánu, kam budeš mít vstup uhrazený. K asistenci nepotřebuješ žádné kvalifikace nebo zkušenosti. Po celou dobu budou k dispozici odborní pracovníci*ice Centra pro všechny, kteří ti vysvětlí vše, co bude potřeba.

Důležité:
Přihlašování je otevřeno pro všechny nadšené dobrovolníky*ice starší 18-ti let.
Uzavírka přihlášek je 5.3.2023
👉https://forms.gle/musyoc1qS1au5NNs9

Cesta do/z Tábora:
Vyjíždět se bude z Kolína, sraz na nádraží bude v 7:45
Bude se přesedat v Praze na hlavním nádraží, kde se taky budeš moct připojit. A nebo se k nám budeš moct přidat až přímo v Táboře.
Na všem se domluvíš s vedoucím akce.
Náklady na veřejnou dopravu ti můžeme proplatit, viz info níž.
Akce končí mezi 20-21 príjezdem do Kolína. Tak jako ráno, i večer se můžeš odpojit i dřív na nádraží v Táboře nebo v Praze.

Co potřebuješ s sebou?
Pohodlné oblečení, trpělivost a chuť si trochu povídat. 🙂
Oběd bude zajištěn v restauraci, ale doporučujeme si vzít svačinu a pití.

Registrace 👉https://forms.gle/musyoc1qS1au5NNs9

Pro rezervaci místa na dobrovolnické akci, prosím, uhraď vratný účastnický poplatek 250 Kč na INEXí účet 2100114178/2010, do poznámky uveď “Dobro na den_tvoje příjmení”. Po zaslání poplatku budeš mít rezervované místo a po akci ti ho celý vrátíme zpátky na účet.
Náklady na cestu ti můžeme proplatit, pokud nám dáš originály jízdenek zakoupených fyzicky, nebo pošleš elektronické jízdenky. Vedoucí akce pak s tebou v průběhu sepíše potřebný formulář.

Pro jakékoliv dotazy neváhej napsat na vzdelavani@inexsda.cz

S nápadem pořádat dobrovolnické akce na den přišla jedna projektová skupina, která vznikla v rámci Dobrovolnického klubu INEX-SDA. Říkali si Na Den a v letech 2014-2018 udělali několik povedených jednodenních akcí.


Jak jsme se k dobrovolnictví na den dostali?

Projekt Na Den dnes už aktivní není. V INEXu jsme se ale po téměř pěti letech rozhodli tento koncept oprášit. Dobrovolnictvím na den chceme reagovat hlavně na to, že hodně lidí má zájem dobrovolničit, avšak nemají čas vyjet na několikatýdenní workcamp. Také nám to přijde, jako fajn možnost pro ty, co na workcampu už byli a chtějí něco podniknout i po létě, nebo se prostě jen chtějí zase potkat s INEXem. Zároveň i jednodenní akce můžou pomoct našim místním partnerům, kteří často ocení výpomoc i mimo letních workcampů. V poslední řadě to i nabízí super možnost lidem, kteří o dobrovolnictví mají zájem vyzkoušet si jaké to je a zažít takovou dobro „ochutnávku“. 🙂

Zatím máme za sebou jednu akci. V listopadu jsme se vydali do pražských Kunratic ve spolupráci se spolkem Zygón. Sešlo se nás jedenáct a spolu jsme si vyzkoušeli ekozemědělsví na komunitním poli. Tradičním způsobem jsme vykopali a posklízeli několik koleček brambor a také třeba sbírali bylinky. Zygón nám připravil skvělý veganský oběd a nechybělo ani kafe a koláčky. Po obědě asi na pět minut sprchlo a tak jsme si mohli vyfotit duhu jak z učebnice 🙂

Dobrovolnictvím na den chceme přinést i pestrost a nabízet různé dobrovolnické činnosti v různých lokalitách. Pro druhý dobrovolnický den jsme se tedy domluvili na spolupráci s Centrem pro všechny, které se zaměřuje na poskytování integračních volnočasových aktivit pro znevýhodněné. Centrum sídlí v Nymburku, odkud v rámci tzv. integračních dní podnikají výlety po ČR.

Pokud tě jednodenní dobrovolničení zaujalo, máme pro tebe dobré zprávy. Díky projektu Erasmus+ máme v rámci pilotní a finální testovací fáze aktivity Dobrovolnictví na den v pláně nejbližší rok uspořádat ještě několik podobných akcí. Stay tuned 😉

Donor