Možná si říkáš, proč jet na wokrcamp do Čech? Pak mi dovol, abych uvedla pár pádných důvodů.

 1. I na projektech v Česku budeš součástí mezinárodní skupiny dobrovolníků, jako kdekoli jinde na světě, a prožiješ s nimi úžasné a nezapomenutelné zážitky. 
 1. Budeš mít možnost podívat se na naší zemi očima ostatních dobrovolníků a zjistíš, jak lidé z různých zemí vnímají naši kulturu, zvyky, stravovací návyky, atd.
  Zároveň můžeš přiblížit naši kulturu a historii lidem z celého světa. Představ si, jaká může být sranda vysvětlovat Dánovi původ Krakonoše a Krkonošských pohádek a pak si společně poslechnout historii vzniku téhle postavy. 😀  
 1. Chceš si procvičit angličtinu, ale ještě se necítíš na to vyrazit do zahraničí? Zkus si to „nanečisto” se skvělou mezinárodní skupinkou dobrovolníků v Česku.
 1. Vyzkoušej jedinečnou možnost zažít Česko jinak! Kdy se ti naskytne příležitost bydlet třeba na středověkém hradu, který pomáháš rekonstruovat, upravit ekocentrum v Jizerských horách, nebo se učit ekologickému zemědělství v Českém středohoří? To jsou jen příklady, na výběr máš každý rok přibližně 30 různých projektů.
 1. Nemusíš se bát storna jízdenek nebo letenek, řešit případné karantény, izolace, pojištění a ostatní. Pro organizaci, časovou náročnost a možná i nervy to tedy může být ta jednodušší varianta. 🙂

+

Na české workcampy můžeš vyrazit nejen jako účastník, ale také jako campleader. Co to znamená? Máš skvělou možnost vyzkoušet si jaké to je vést mezinárodní skupinku dobrovolníků a zapracovat na svém osobnostním růstu. Co si pod tím můžeš představit? Například:

 • Zlepšení komunikačních dovedností,
 • procvičení anglického jazyka,
 • zkušenost s projektovým managementem,
 • prohloubení organizačních dovedností.
 • zlepšení improvizačních dovedností,
 • a spoustu dalšího…

Zajímá mě mě to a chci to s vámi probrat:

Chci se o vedení víc dozvědět a přihlásit se: