Centrum pro všechny I

13. srpna 2020 - 25. srpna 2020 (13 dnů)

Česko
KIDSFEWOPPCONF
18+
English
Počet dobrovolníků: 8
Volná místa celkem: 3
Vybrat Vybráno
Kód projektu: SDA 305
Jazyk workcampu
English
Požadovaný věk
18 let
Počet dobrovolníků
8
Volná místa celkem
3

Aktuální pandemické informace MZV


Informace pochází z webu ministerstva zahraničí. Pro jistotu nejaktuálnějších informací doporučujeme navštívit i jejich web.

Popis

Workcamp se koná ve městě Nymburk a v malé vesnici Jizbice (Středočeský kraj) ve spolupráci s místní nevládní organizacím Centrum pro všechny. Centrum pro všechny letos slaví 15 let pořádání volnočasových aktivit a letních táborů pro děti a mládež se zdravotním postižením i bez něj. Aktivity se odehrávají v rekonstruované stodole s pěknou zahradou v Jizbicích a v centru organizace v Nymburku. Cílem workcampu je pomoci Centru pro všechny připravit a zorganizovat dětský letní tábor pro děti (6-12 let) se zdravotním postižením i bez něj.

Místo

Nymburk a obec Jizbice (8 km od města Nymburk). Kemp Jizbice se nachází v zahradě s velkou stodolou. K dispozici je dětské hřiště, lesy a venkovní bazén. Adresa: Kolínska 282, 288 02 Nymburk Místo setkání: Nymburk. Čas setkání je obvykle odpoledne. Vezměte prosím na vědomí, že cesta z Prahy trvá alespoň 1 hodinu. Přesná informace bude uvedena v informačním listu.

Požadavky

Je nutný krátký motivační dopis zaslaný spolu s přihláškou. Hledáme společenské a kreativní dobrovolníky s dobrými komunikačními schopnostmi, kteří mají rádi práci s dětmi. Také vás žádáme o spolupráci před workcampem a přečtení materiálů, které vám budou zaslány. Všichni dobrovolníci musí předložit lékařsky ověřené potvrzení, že jsou způsobilí pracovat s dětmi. Formulář vám bude zaslán po přijetí. Kouření a pití alkoholu je při práci s dětmi zakázáno.

Práce

Zapojíte se jak do manuální práce, tak do práce s dětmi. 1. týden: Příprava kempu a stodoly na příchod dětí (stěhování nábytku, čištění, zdobení a příprava materiálu, hry a aktivity). 2. týden: budete pracovat s dětmi s mentálním či tělesným postižením nebo bez nich, kteří tráví prázdniny v kempu v Jizbicích (osobní asistence dětem, organizace aktivit, procházky, pomoc v kuchyni, mytí nádobí atd.) Během dětského tábora budete pracovat déle, ale můžete si užít více volného času před nebo po táboře. Po celou dobu workcampu budete spolupracovat s asistenty – o každé dítě se postarají 2 dobrovolníci. Připravte si hry a nápady pro aktivity. Letošním tématem jsou Hry bez hranic. Mimopracovní vzdělávací činnosti: Během prvního týdne budete mít přednášku o autismu a seminář o metodách práce s postiženými dětmi a mládeží. Některé materiály již budou poskytnuty všem účastníkům před workcampem. Buďte připraveni si je předem přečíst! Společně s asistenty proběhne několik teambuildingových aktivit. Přiblížíte si také slavného českého autora Bohumila Hrabala, který se narodil v Nymburku – můžete navštívit jeho rodný dům nebo si prohlédnout filmy na základě jeho románů. Volnočasové aktivity: Lze naplánovat prohlídku lázeňského města Poděbrady, výlet do Prahy, výlet do místního pivovaru a do okolní krajiny. Společně s dalšími dobrovolníky uspořádáme také interkulturní den/ večer v Nymburku.

Ubytování

V Jizbicích: ve velkých stanech v zahradě. Vezměte prosím spacák a baterku. V kempu je koupelna s toaletami a sprchami. Jídlo bude zajištěno společně s dětmi a organizátory. V Nymburku: v mezinárodním skautském centru – v pokojích na matracích ve vlastních spacácích. K dispozici jsou 2 koupelny, kuchyň, jídelna a velká zahrada. Během prvního týdne si připravíte svá vlastní jídla jako skupina, během druhého týdne budou všechna jídla zajišťována místním partnerem.

Lokalita

Poznámky

Fotografie z předchozího workcampu si můžete prohlédnout zde: https://www.inexsda.cz/media/centre-for-all-2019/

Vybráno: workcampů
Vyplnit přihlášku

Aktuální informace

Letos opět počítáme s českými workcampy, pro které hledáme i vedoucí. O zahraniční možnostech budeme průběžně informovat.