Giving Tuesday: Workcampy pro každého!

Novinky

x

Giving Tuesday: Workcampy pro každého!

1.11.2018

Česká republika bude již třetím rokem oslavovat Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství a den dobrých skutků. I my jsme se letos rozhodli opět zúčastnit. Podpoř nás a přispěj na podporu programu Dobrovolnictví pro všechny.


Naším cílem je zprostředkovat zážitek z workcampů každému, a to i doborovlníkům se speciálními potřebami, pro které není možnost se zúčastnit z různých důvodů samozřejmostí.


V minulosti se dobrovolníky stali lidé s mentálním a fyzickým postižením (na vozíku, neslyšící, nevidomí, s DMO apod.), ale i mládež ze sociálně znevýhodněného prostředí. Pro všechny tyto dobrovolníky je workcamp velkou výzvou, která však přináší skvělý pocit! Proto bychom rádi v rámci výzvy Giving Tuesday vybrali peníze na podporu těchto lidí. Za vybrané prostředky dobrovolníkům poskytneme asistenci, přípravu, cestovné nebo pojištění.


Světový svátek dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Oslavy se konají po celém světě vždy ve stejný den, slaví se v úterý následující po dni díkůvzdání jako kontrast k nákupnímu šílenství na Black Friday. Letos připadá datum na úterý 27. listopadu.


Myšlenka Giving Tuesday vznikla v týmu nadšenců v Belfer Center for Innovation & Social Impact v 92nd Street Y v roce 2012. Do hnutí se nyní zapojuje tisíce organizací a firem z více než 150 zemí světa. „Je neuvěřitelné, jak společnost po celém světě přijala myšlenku Giving Tuesday“, dodává Henry Timms, zakladatel hnutí Giving Tuesday a výkonný ředitel společnosti 92nd Street Y. Giving Tuesday v Česku zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti.


Přejdi na výzvu Giving Tuesday


Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení