Máš za sebou účast na workcampu? Nebo se chceš prostě někam posunout, zdokonalit se v leadershipu, mít z léta kupu zážitků a pomoci, kde je třeba? I letos se můžeš přihlásit do vzdělávacího cyklu pro vedoucí a v létě vést workcamp.

Během léta INEX organizuje okolo 30 mezinárodních workcampů, na které se hlásí dobrovolníci a dobrovolnice z celého světa. Ovšem k jejich realizaci potřebujeme také nadšené vedoucí. 🙂

A proč vlastně vést workcamp?
Toho, co ti tahle zkušenost přinese, je nespočetné množství a pro každého je to trochu něco jiného. Pro tvoji představu je tu ale pět super příkladů:

• Jedinečná příležitost vyzkoušet si pozici leadera v mezinárodní skupině dobrovolníků a setkat se tak s různými lidmi.

• Vyšperkování tvých komunikačních a organizačních dovedností.

• Zjistit co obnáší projektový management.

• Procvičit si anglický jazyk.

• Zkušenost s vedením workcampu přispívá k osobnímu seberozvoji, prozkoumání vlastních kompetencí a získání cenných zkušeností.

K vedení workcampu potřebuješ především motivaci. Na vše ostatní tě připravíme během víkendového školení, kde najdeme odpovědi na všechny otázky týkající se vedení workcampů. Pokud už jsi s námi dobrovolničil*a, tak asi tušíš, že nepůjde o přehnaně formální školení. O víkendovém školení se tak nejen dozvíš, jak správně vést workcamp, ale věříme, že si z něj odvezeš i řadu zážitků.

Jak bude školení vypadat?
Školení se bude odehrávat v mezinárodním skautském středisku Tortuga v Nymburce. Postarají se o tebe 4 lektoři a lektorky a INEXí tým. Program bude od pátečního večera do nedělního dopoledne a bude obsahovat bloky, které ti pomohou například předcházet konflikty, umět správně motivovat, pracovat se skupinovou dynamikou, a spoustu dalšího. Těšit se můžeš i na výborné jídlo, které ti bude připravovat náš šikovný INEXí tým. 🙂
Tak neváhej, vyber si jeden z následujících víkendů a přihlas školení vedoucí a k vedení workcampu:
Kontaktuj nás na campleaders@inexsda.cz k individuální domluvě.

Dvě žhavé novinky pro rok 2023

  1. Poplatek 800,- se mění na vratnou zálohu! Celý cyklus vedení je pro tebe tedy teď úplně zdarma!
  2. Workcamp, který povedeš si můžeš vybrat už po přihlášení na vedení workcampu a zaplacení vratné zálohy. (Takže se přidej co nejdříve, ať ti tvůj oblíbený workcamp někdo nevyfoukne.) 🙂


Chceš se o vedení workcampů dozvědět víc? Podívej se na stránku pro vedoucí, kde najdeš všechny potřebné informace, včetně přihlášky do vzdělávacího cyklu.
Chceš se o workcampu dozvědět přímo od campleaderů z minulých let? Mrkni sem.

Chceš ještě něco probrat?

Vedení workcampu je uznávanou praxí na těchto školách:

Spolupráce funguje na těchto školách:

Pokud váháš nebo máš otázky, obrať se na koordinátorku vedoucích:

Jana Hejkrlíková
campleaders@inexsda.cz
+420 608 744 146