Dobrovolníci díky workcampům věnovali neziskovkám a obcím přes 23 000 hodin práce

Novinky

Dobrovolníci díky workcampům věnovali neziskovkám a obcím přes 23 000 hodin práce

22.10.2018

V INEX-SDA jsme během letošního léta uspořádali ve spolupráci s českými obcemi a neziskovými organizacemi 36 workcampů, během nichž se celkem 404 dobrovolníků a dobrovolnic a zapojilo do obecně prospěšných aktivit v celé ČR.


Dobrovolníci na workcampu Camphill v Českých Kopistech. Foto: Ajka Štindlová


Tisíce mladých lidí po celém světě v období letních prázdnin věnují svůj volný čas dobrovolnictví, obecně prospěšným projektům a místním iniciativám. INEX-SDA ve spolupráci s partnery ve 13 krajích ČR připravilo letos pro zahraniční i české dobrovolníky 36 workcampů, na které dorazilo celkem 337 dobrovolníků a dobrovolnic a 67 vedoucích. Ti zde odpracovali dohromady více než 23 000 hodin.


Na pořádání dobrovolnických projektů spolupracovalo INEX-SDA celkem s 29 partnery, z toho s 8 obcemi a 21 neziskovými organizacemi. Jednalo se například o Spolek na obnovu zámečku Tvrz Veselí nad Úhlavou, kde dobrovolníci pomáhali s třízením sutin; Centrum pro všechny v Nymburku, kde se podíleli na přípravě a realizaci tábora pro děti a mladistvé s postižením; nebo Český svaz včelařů Chlebovice, kde sei účastníci workcampu pustili do údržby muzejních exponátů.


Díky pestrému mezinárodnímu složení skupin přispěly workcampy také k navození intenzivního mezikulturního dialogu. „Bylo krásné sledovat všechna ta milá setkání. V průběhu těchto dvou týdnů jsem neustále viděl usměvavé tváře jak místních, tak našich dobrovolníků – třeba ve volném čase při společném sportování, výletu, taneční zábavě nebo sledování mistrovství světa ve fotbale,“ říká Michal Přibyl, organizátor workcampu v Borohrádku. Na workcampy se sjeli dobrovolníci celkem z 30 zemí. Největší zájem o projekty v Česku projevili mladí lidé z Francie, kterých přijelo celkem 50. Následovali dobrovolníci ze Španělska, Ruska a Itálie. Z mimoevropských států pak dorazilo nejvíce dobrovolníků z Mexika, Číny a Tchaj-wanu. Pozadu nezůstali ani dobrovolníci z Česka, zapojila se jich necelá stovka, a to především v roli vedoucích dobrovolnických skupin.


fotogalerie z workcampů v české republice


Kontakt

T: +420 222 362 713
A: Varšavská 30, Praha 2
E: inexsda@inexsda.cz
Workcampy: workcamp@inexsda.cz
CHCEŠ BÝT STÁLE V OBRAZE?

odebírej newsletter
FANDÍŠ NAŠIM AKTIVITÁM?

Podpoř nás

Partneři

Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pomáhají k jejich funkčnosti a umožňují analýzu návštěvnosti. Více informací o jejich použití a nastavení